VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: atdhe

Edhe sa kohë do ta provoni durimin tonë, ju bastardë? – Nga Aurel Dasareti*

By | April 30, 2020

ATDHEU – Nga VOLTAIRE (Fjalori Filozofik) – Përktheu SKËNDER BUÇPAPAJ

By | November 20, 2019

PARATHÂNE – Randsija e Folklores komtare – Nga GJERGJ FISHTA

By | October 13, 2019

Këndi i humorit: Dy shokë, një kosovar dhe një tirans, ishin ulur në kafe dhe po bënin muhabet

By | January 11, 2019

ÇAMËRI, DASHURIA IME – Poezi nga RRUSTEM GECI

By | January 16, 2018

ÇAMËRIA THËRRET – Poezi nga RRUSTEM GECI

By | December 21, 2016

URREJTJA – Poezi nga WISLAWA SZYMBORSKA – Përktheu ELIDA BUÇPAPAJ

By | April 1, 2016

VOAL uron nga zemra të krishterët shqiptarë: GËZUAR PASHKËT!

By | March 25, 2016

Qeveritë e Berishës dhe Ramës janë antipopullore – Nga ILIR YZEIRI

By | January 19, 2016

MARSHI I BARABBAJT – Poezi nga FAN NOLI

By | July 20, 2015