VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Republikë

Duem… Republikë!!? – Poezi nga LAZËR SHANTOJA

By | September 1, 2019

FOTOT E RRALLA – 11 Janar 1946, kur Enver Hoxha e shpalli Shqipërinë Republikë dhe reagimi i Mbretit Zog nga Londra

By | January 12, 2019

Shtypi austriak për demonstratat e vitit 1968: Shtrëngata në Kosovë

By | July 11, 2017

Katalonja: Pavarësi e menjëhershme në rast fitoreje në referendum

By | July 4, 2017

Katalonja planifikon të mbajë referendum për pavarësi

By | June 9, 2017

Ja pse Shqipëria ka nevojë të domosdoshme për një “Republikë të Re”? – Nga Prof. as. dr. JORDAN DACI

By | May 16, 2017

Shqipëria u shpall Republikë për herë të parë më 21 janar 1925

By | January 21, 2017

Qeveritë e Berishës dhe Ramës janë antipopullore – Nga ILIR YZEIRI

By | January 19, 2016