VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: antikomuniste

30 vjetori i sulmit ndaj selisë së Stasit dhe një dëshmi e Putinit

By | January 15, 2020

Sigurimi ishte në dijeni, ç’ndodhi në demonstratën e parë antikomuniste në Shqipëri. Ja 10 personat që u dënuan

By | January 14, 2020

Kur ekzekutoheshin intelektualët – Nga BESIM NDREGJONI

By | November 18, 2019

U përkujtua kryengritja antikomuniste e Postribës (video)

By | September 10, 2019

Kur mbretëria shqiptare njihte qeverinë e gjeneralit Franko të Spanjës (1936)

By | June 10, 2019

Dëshmorët e 2 Prillit, Basha vendos lule në memorial

By | April 2, 2019

Tiranë: Nisin Ditët e Kujtesës kundër komunizmit

By | February 20, 2019

Dokumentet e Partisë Komuniste për ngjarjen e rrallë: Si liceistët e Shkodrës e tronditën regjimin e Enver Hoxhës

By | November 27, 2018

Gjithë Shkodra në këmbë pas vdekjes së arqipeshkvit Gaspër Thaçi, si u alarmua regjimi komunist

By | October 25, 2018

“Të zhdukim gangsterët e Enverit”, zbulohen traktet e vitit 1946 që bënin thirrje për rrëzimin e sistemit

By | October 18, 2018

“Kujdes kulakët, të deklasuarit dhe agjitacionin e propagandën e armikut”, çfarë thoshte Ramiz Alia në MPB më 1990

By | October 16, 2018

I Treti – Esé nga MUSTAFA XHEPA

By | August 23, 2018

45 vjetori i revoltës së Spaçit

By | May 22, 2018

Dokumenti i rrallë – “Ramiz Alia pranonte se komunistët ishin përçarës dhe shkatërrues të unitetit kombëtar”

By | December 10, 2017

Prishja e shtëpisë së Prek Calit, Rama bën bejtexhiun me opozitën: Bosh se bosh u mbeti koka…

By | September 16, 2017

“BETEJA KUNDËR RUÇIT – FUNDI I ANTI-KOMUNIZMIT” – Nga Frank Shkreli

By | September 15, 2017

Beniamin Bakalli flet nga Spaçi: Komunizmi po instalohet në Shqipëri dhe ne duhet të veprojmë

By | September 9, 2017

Në përkujtim të kryengritjes së Postribës të 9 shtatorit 1946 – Nga Musa DACI

By | September 8, 2017

PROMEMORIE – Të përndjekurit politikë: Ndaloni Gramoz Ruçin si kryetar Kuvendi – Ndaloni rilindjen e komunizmit

By | August 28, 2017

Reagojnë ashpër të përndjekurit: Ruçin çojeni në Hagë, jo kryetar Kuvendi

By | July 2, 2017

13 DHJETORI I SHKODRËS – Nga SHYQYRI SELHANI

By | December 13, 2016