VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Petro Marko

Historia e pafatë e gazetës ABC – Nga Petro Marko

By | December 29, 2019

Lutuni të na vijë tërmeti tjetër – Kujtime nga PETRO MARKO

By | November 30, 2019

PETRO MARKO – NGA ” SHPELLA E PIRATËVE DERI TEK ” RETË DHE GURËT ” – NJË OPUS I TËRË LETRAR – Nga PETRO MEJDI

By | December 27, 2018

Ramiz Alia: Libri i Petro Markos të bëhet karton dhe asnjë kopje të mos lihet në qarkullim

By | October 11, 2018

“Enver Hoxha me 20 napolona ndau një vajzë nga i fejuari”

By | October 9, 2018

Lindi në Poloni, vdiq në Shqipërinë komuniste! Dëshmia e Petro Markos: E pashë me sytë e mi si e vranë në qeli duke e torturuar…

By | August 1, 2018

Më 27 dhjetor 1991 vdiq heroi i mendimit dhe i fjalës ëndrrimtari Petro MARKO… – Nga PËRPARIM KABO

By | December 27, 2017

Petro Marko, dhe spanjollja e dashuruar me shqiptar që kaut i thoshte “burrë lope” – Nga Ilir Levonja

By | December 3, 2017

Më 25 nëntor 1913 lindi Petro Marko, shkrimtar i shquar shqiptar

By | November 25, 2017

Intervista e Petro Markos me komunistin jugosllav, çfarë mendonte për Enverin – Nga BESNIK DIZDARI

By | October 27, 2017

Si dashuronin shkrimtarët tanë: Nga Kadare, Agolli e deri te Lasgushi dhe Petro Marko

By | January 28, 2017

Petro Marko: Gjaku i himariotëve është shqiptar, një histori me Ali Pashën dhe propaganda greke

By | November 4, 2016

Detajet e panjohura të filmave të Ismail Kadaresë – Nga Piro Milkani

By | May 21, 2016

Kalvari i Petro Markos Nga Entela Kasi

By | April 9, 2016

Ismail Qemalit – Sonet nga PETRO MARKO

By | January 16, 2016

Zhgënjimi i Marisë – Tregim nga PETRO MARKO

By | November 25, 2015

PETRO MARKO: Ditar Burgu – Biseda me Safolinën time

By | November 25, 2015