VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Martin Camaj

NJË THIRRJE NGA SHKRIMTARI I LARTËSIVE, MARTIN CAMAJ: “AFROHUNI SHQIPTARË”! – Nga Frank Shkreli

By | July 23, 2019

U nda nga jeta përkthyesi i shquar i poezisë shqipe në gjermanisht Hans-Joachim Lanksch

By | May 20, 2019

KLUBI LETRAR „MARTIN CAMAJ“ ORGANIZOI ORË LETRARE – Nga Neki Lulaj

By | December 14, 2018

Rrëfimi i fundit i Camajt – Nga Prof. Dr. Bardhyl Demiraj

By | December 4, 2018

Nji çaj me Martin Camajn e kujtimet e mbrëmjeve bavareze

By | April 16, 2018

VITI 2018 I KASTRIOTIT… DHE I MADHI MARTIN CAMAJ (1925 – 1992 ) – Nga Fritz RADOVANI

By | March 13, 2018

Hans-Joachim Lanksch, një vepër për të zbuluar Martin Camajn

By | January 11, 2018

Biseda me Hans-Joachim Lanksch: …zogjtë në qiell janë shqiptarë. Glasat që bien nga lart qënkan të të huajve

By | September 21, 2017

KUKULLAT NË PUSHIM – Poezi nga MARTIN CAMAJ

By | July 18, 2017

Më 13 korrik 1927 lindi Martin Camaj, shkrimtar, akademik dhe albanolog shqiptar

By | July 12, 2017

MARTIN CAMAJ: MALËSORI BUJAR DHE EVROPIANI ERUDIT – Nga Frank Shkreli

By | March 15, 2017

(Video) Studjuesi Hans Joachim Lanksch: Martin Camaj nuk njihet mirë në Shqipëri, kjo gjë më trishton bile më shokon

By | March 14, 2017

Nderohet figura dhe vepra e Martin Camajt

By | March 13, 2017

U BANE 25 VJET… VAZHDOJ ME PA YLLIN SHQIPTAR! – Nga Fritz RADOVANI

By | March 12, 2017

Një mbrëmje e jashtëzakonshme me rastin e 25 vjetorit të ndarjes nga jeta të Martin Camajt ku do të marrë pjesë zonja Camaj

By | March 4, 2017

ÇKA I DUHEJ ULIKSIT ITAKA PA GRUE Nga MARTIN CAMAJ (1925-1992)

By | February 13, 2017

MARTIN CAMAJ: TIRANA E MVARUR NGA RUSËT PËR ÇËSHTJEN E KOSOVËS

By | December 31, 2016

Martin Camaj, shkrimtari i lartësive Nga Ismail Kadare

By | December 27, 2016