VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Ramiz Alia

LULE PER VRASJET E LULEVE SHQIPTARE – Nga Fritz RADOVANI

By | February 18, 2020

“Të ndalohet filmi ‘Përballimi’, Bujar Lako ka pasur të atin ballist”, letra për Ramiz Alinë

By | October 1, 2019

RECETA PER “DEMOKRACI” NGA JUDA – Nga Fritz RADOVANI

By | September 1, 2019

Dokument: Ja firmat që çuan në litar poetin Havzi Nela, midis tyre edhe firma e Kristaq Ramës

By | August 14, 2019

“Tmerri që kaloi, rrezikoi t’i ikte koka”, Isuf Kalo: Si ndikoi martesa e mbesës me djalin e Enverit në karrierën e Ramiz Alisë

By | July 28, 2019

2 PRILL 1991: GJAKOSNI SHKODREN! – Nga Fritz RADOVANI

By | April 2, 2019

“Kujdes kulakët, të deklasuarit dhe agjitacionin e propagandën e armikut”, çfarë thoshte Ramiz Alia në MPB më 1990

By | October 16, 2018

1990 – Biseda e Ramiz Alisë me Nënë Terezën: Nuk ju jap dot shtëpi, nuk ma lejon Kushtetuta

By | September 8, 2018

Raporti sekret për Ramizin: Nëndrejtori i ATSH tregon barsaleta për Haxhi Lleshin e Rita Markon, si u pushuan 20 gazetarë

By | August 23, 2018

FASLLI HALITI: TAKIMI ME RAMIZ ALINË PËR KRITIKËN E 10 GJIMNAZISTËVE KUNDËR POEMËS «DIELLI DHE RRËKERAT» (Pjesë nga Ditari i Konvaleshencës)

By | August 2, 2018

DOSSIER – Si u vra dëshmori Kristaq Capo, i tradhtuar nga Ramiz Alia – Nga JANI CAPO (Nipi i dëshmorit)

By | July 3, 2018

Historia e panjohur – Atentati i dështuar me bombë ndaj Ramiz Alisë në mitingun e Hasit më 1983 dhe pushkatimet e të dyshuarve (FOTOT)

By | May 17, 2018

Takimi i Shehut dhe Alisë më 1967 me Maon, palët në unison për shtypjen e revoltave

By | April 14, 2018

Berisha: Kristaq Rama dhe Ramiz Alia, kanë qenë agjentë rezidentë të KGB-së në Shqipëri

By | April 3, 2018

Kritikat e Kapos ndaj Hrushovit më 1962: Shkeli të gjitha parimet e Leninit, sulmet e tij na bënë edhe më të fortë

By | March 9, 2018

Vizita e Kapos dhe Alisë në Kinë më 1962, ja si Pekini jepte udhëzime për të goditur imperialistët, në qendër të sulmeve Hrushovi

By | March 9, 2018

Ramiz Alia: Komunizmi ra, por kurrë nuk ua lëmë pushtetin armiqve tanë

By | February 23, 2018

“Litari në qafën e Enverit, është dhe në tënden, shoku Ramiz”

By | February 21, 2018

“Me Enver Hoxhën të mos luajnë se…” – Letra e çuditshme e të burgosurve dërguar Ramiz Alisë më ‘91

By | February 18, 2018

SHBA zbardh dokumentet: Berisha-Nano mbajtën peng politikën shqiptare pas rrëzimit të regjimit komunist, zyrtarët e PD refuzuan dëshminë për vrasjen e Hajdarit

By | January 23, 2018

Sokol Hoxha: Mehmeti e dinte se Enveri do ta falte, por Ramizi dhe Kadriu…

By | December 12, 2017

Sokol Hoxha: Kujt i duhej vdekja e Hysni Kapos, si qeshte Ramizi, ja dyshimet e Enverit

By | December 11, 2017

Dokumenti i rrallë – “Ramiz Alia pranonte se komunistët ishin përçarës dhe shkatërrues të unitetit kombëtar”

By | December 10, 2017

Intervista e plotë – Liliana Hoxha: Pas vdekjes së Enverit u bë pseudoautopsi. Kur u varros për herë të dytë në Sharrë…

By | December 5, 2017