VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: trojet shqiptare

QKSH ”MIGJENI” NË PANAIRIN E 22 TË LIBRIT NË TIRANË NJË E ARRITUR E MADHE E POETËVE, SHKRIMTARËVE DHE PUBLICISTËVE NGA MËRGATA

By | November 19, 2019

Lindjet e vështira në politikën shqiptare apo profetia e Fishtës “Sa herë të fillojmë ni punë të re, t´partë që e prishim jemi ne“ – Nga Nue Oroshi

By | October 16, 2019

NGA HISTORIA SHQIPTARO-AMERIKANE: KORPORATA E PARË E KOMUNITETIT SHQIPTAR NË SHTETET E BASHKUARA – Nga Frank Shkreli

By | September 9, 2019

LUTJA E SHQIPTARIT – Nga Frank Shkreli

By | August 2, 2019

Gjamë për kohën që po e ha njerëzinë – Nga NUE OROSHI

By | July 28, 2019

Nismë Shqipëri-Kosovë – Të anulohen pikët e Kongresit të Berlinit(1878)dhe çështja grabitqare nga fqinjët të tokave të Shqipërisë – Nga Skënder Karaçica

By | July 15, 2019

Shqiponja e Tiranës vihet në Kosovë, 5 km nga kufiri me Serbinë

By | June 20, 2019

Politika shqiptare përballë erërave të ndryshme politike – Nga Nue Oroshi

By | February 21, 2019

KËTA I KANË KAPUR PATRIOTIZMIN DHE DEMOKRACINË PËR BISHTI… – Nga Frank Shkreli

By | February 6, 2019

Më 15 nëntor 1944 u nda nga jeta Edith Durham, mike e shqiptarëve, udhëtare, artiste, shkrimtare britanike

By | November 15, 2018

Një shpirt, një zemër, një Shqipëri – Nga Aurel Dasareti*

By | July 24, 2018

NË KUJTIM TË ARBËN XHAFERIT – Nga Frank Shkreli

By | August 18, 2017

Paul Tedeshini si Slobodan Milosheviqi, i akuzon shqiptarët e Shqipërisë Etnike, gjoja për krijimin e një “shteti të bashkuar mysliman” në Ballkan!!! – Nga Prof. Dr. MEHDI HYSENI

By | July 14, 2017

Kemi nevojë për burra të fortë – Nga Aurel Dasareti*

By | February 13, 2017

Më 24 janar 1822 u nda nga jeta Ali Pashë Tepelena, Luani i Janinës

By | January 24, 2017

Tetovë, mbahet festivali tradicional i këngës qytetare “Teuta”

By | November 18, 2016

Deklarata për pavarësi e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit në revistën britanike të vitit 1880 – Nga Aurenc Bebja*, Francë – 30 Tetor 2016

By | October 31, 2016

Kriminelët e gërditshëm – Nga Aurel Dasareti*

By | August 18, 2016

Për demarkacionin e kufirit Kosovë-Mali i Zi – Nga KSENOFON KRISAFI

By | August 3, 2016

Beteja për Shqipërinë – Nga Aurel Dasareti*

By | June 30, 2016

IA ZBARDHËN FYTYRËN KOMBIT – Nga Frank Shkreli

By | June 22, 2016

Komuniteti shqiptar ia dha lamtumirën e fundit gazetarit Agim Nezaj – Nga Dalip Greca – Fotot nga Dritan Haxhia

By | May 20, 2016

Kosovë – Nisi marshi tradicional ‘Eksodi 1999’

By | April 16, 2016

FSHATI I VDEKJEVE – Poezi nga RRUSTEM GECI

By | January 25, 2016