VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: emigracioni

Shqipëri, 38 përqind e popullsisë jeton në emigracion, vazhdon largimi i rinisë dhe i të kualifikuarve

By | February 29, 2020

Të huajt në Zvicër arrijnë në mbi dy milionë

By | February 2, 2020

Në Shqipëri emigracioni po përhapet si “virus” edhe te profesionistët me paga të larta

By | January 12, 2020

Shifrat alarmante, Shqipëria po shpopullohet, banorët e fshatrave të shqetësuar: S’ka kush na varros

By | October 13, 2019

Zëri i Amerikës – Tiranë: Dobësimi i pazakontë i euros dhe forcimi paradoksal i lekut

By | August 15, 2019

Shkrimtarja Isabel Allende: Emigrantët e pasurojnë një vend

By | August 10, 2019

Bashkimi familjar në SHBA, avokati amerikan sqaron si veprohet kur bashkëshortes i revokojnë vizën

By | August 9, 2019

SHBA: Sondazh për pasojat e mosbesimit të amerikanëve tek qeveria

By | July 23, 2019

Papa, thirrje për ngushtimin e hendekut mes të pasurve të të varfërve

By | May 5, 2019

Populistët po rikthejnë tiraninë – Nga Joshua Kurlantzick, Washington Post

By | November 27, 2018

Nacionalizmi populist në Evropë dhe Amerikë

By | November 9, 2018

Shqipëria ndër 15 vendet që i ka ikur më shumë “truri”, ja ku emigrojnë shqiptarët e ditur, diaspora jonë shkencore

By | October 14, 2018

Orbani sulmon shtetet ‘jodemokratike’ të Evropës Perëndimore

By | July 29, 2018

Një shpirt, një zemër, një Shqipëri – Nga Aurel Dasareti*

By | July 24, 2018

Britania përgatitet për vizitën e Presidentit Trump

By | July 5, 2018

Merkel ngre alarmin për refugjatët: Rrezikohet “Schengen”! Vendet e BE kërcënojnë të mbyllin kufijtë

By | July 3, 2018

Çështja e emigracionit, Trumpi në mbrojtje të Agjencisë së Emigracionit

By | July 1, 2018

Kandidati i Presidentit Trump humb garën për drejtimin e Agjencisë së Emigracionit

By | June 29, 2018

Udhëheqësit e BE-së merren vesh për krizën e emigrimit

By | June 29, 2018

Kampet e refugjatëve në Shqipëri, flet edhe Presidenti i Parlamentit Evropian

By | June 23, 2018

BE-ja në kërkim të zgjidhjes për rrjedhën e refugjatëve

By | June 21, 2018

Gjermania përballë politikës për emigracionin

By | June 18, 2018

Bie tradita në Shqipëri, 10-fishohet numri i grave që largohen nga vendi

By | June 11, 2018