VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Mary Edith Durham

“BASHKJETESA PAQSORE” E TRADHTARIT ME HERONJ – Nga Fritz RADOVANI

By | June 18, 2019

Më 15 nëntor 1944 u nda nga jeta Edith Durham, mike e shqiptarëve, udhëtare, artiste, shkrimtare britanike

By | November 15, 2018

MARIE AMELIE VON GODIN – BARONESHA GJERMANE QË E NDIHMOI PAVARËSINË E SHQIPËRISË DHE MORI PJESË NË SHPALLJEN E SAJ, MË 28 NËNTOR 1912 – Nga Mr. Sc. NUE OROSHI

By | November 28, 2016

‘Shqipëria e Epërme’ e Edith Durhamit përkthehet e botohet në Itali – Nga Gëzim Llojdia

By | April 28, 2016