VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: shteti shqiptar

Shqipërisë i duhen edhe 33 vite që të dëmshpërblejë ish të përndjekurit politikë

By | October 24, 2019

SHQIPNÌJA 1912 – 1924[1] (Pjesa e parё) – Nga MUSTAFA KRUJA

By | August 14, 2019

Në qoftë për nesër, vdesim sot, o flamur o vdekje! – Nga Leonora Berisha

By | July 18, 2019

Është në veri të Shqipërisë Mali i Zi, apo Shqipëria është në veri të Malit të Zi? – Nga GANI MEHMETAJ

By | November 29, 2018

Kreu i shtetit shqiptar kundër interesave strategjike të shqiptarëve – Nga GANI MEHMETAJ

By | October 25, 2018

Tranzicioni i stërzgjatur shqiptar – RIZGJIM TEJET I VONUAR APO FASADA E RRADHËS? – Nga EUGJEN MERLIKA

By | October 3, 2018

Isa Mustafa kërkon zbardhjen e vrasjes së ish-kolonelit Ahmet Krasniqi

By | September 21, 2018

KOSOVA PARA NJЁ ҪASTI HISTORIK – Nga EUGJEN MERLIKA

By | September 6, 2018

Fillojnë punimet për ndërtimin e Rrugës së Arbrit

By | June 17, 2018

PROBLEMI I KOMUNIKACIONIT NË SHQIPËRI – Shkruajtur nga SOTIR GJIKA – Pёrktheu nga italishtja Eugjen Merlika

By | May 31, 2018

PËR HERË TË PARË – Del himni i panjohur i flamurit që shkroi Eqrem Çabej

By | November 29, 2017

Zbulohet në arkivat gjermane flamuri i Esad Pashë Toptanit, ylli me 5 cepa i bardhë

By | November 29, 2017

Kroatët e arrestuan kur po vinte për varrimin e babait, na ndihmoni mos ta ekstradojnë

By | July 29, 2017

Dokumenti – Shteti shqiptar ndihmoi me franga ari Shote Galicën

By | July 13, 2017

Të injoruar por jo të dorëzuar – Deklaratë për mediat në përvjetorin e katërt të peticionit për Rrugën e Arbërit – Nga Gëzim Alpion Në emër të Grupit të Lobimit

By | March 20, 2017

Rrethanat historike te vendosjes se Legalitetit ne Shqiperi, 24 dhjetor 1924 – Nga Prof.Dr.Muharrem Dezhgiu

By | December 23, 2016

Intervista e Azem Hajdarit – 10 DITË PARA VRASJES FOLI PËR KOSOVËN DHE PËR KLIMËN E PANIKUT

By | December 11, 2016

Pse ia kanë frikën hoxhallarët flamurit kuq e zi si djalli kryqit? – Nga Gani MEHMETAJ

By | November 28, 2016

Shteti shqiptar duhet të marrë masa për kontrollin e strukturave të Gülenit – Nga Prof. Assoc Enri Hide

By | July 23, 2016

Fullani: Dua 500 mijë USD dhe rikthimin si Guvernator

By | May 27, 2016

Përse e mbështes me rezerva nismën e qeverisë, për futjen në shkollë të mësimit fetar – Nga MIRON ÇAKO*

By | April 13, 2016

1919-1920, burrat që shpëtuan Shqipninë nga coptimi – Nga FRITZ RADOVANI

By | December 26, 2015

Nismë ligjore për regjistrimin e shtetasve shqiptarë që jetojnë jashtë vendit

By | December 12, 2015

Gazetari Artan Hoxha zbulon dokumentin sekret: Shqipëria rrezikon të humbasë 135 mln euro në arbitrazh (Video dhe foto)

By | October 15, 2015