VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: myslimanë

Bosnja përkujton viktimat e Srebrenicës

By | July 11, 2020

Rreth 1.8 miliard myslimanë përgatiten për Muajin e Shenjtë të Ramazanit

By | April 23, 2020

Esat Pasha – gazetarit të La France (1914): “Myslimanë jemi dhe mysliman duhet të jetë udhëheqësi ynë !”

By | January 25, 2020

Pelegrinët myslimanë shënojnë Kurbanin e Madh në përfundim të haxhillëkut

By | August 11, 2019

Dy milionë myslimanë pritet të nisin Haxhin

By | August 9, 2019

E para femër, me ngjyrë, myslimane, arbitre në Britaninë e Madhe

By | April 4, 2019

Kryeministrja e Zelandës së Re: Sulmuesi është “pa emër”

By | March 19, 2019

Prokurori: Holanda të lirohet nga përgjegjësia për Srebrenicën

By | February 1, 2019

Nis punimet Kongresi i 116-të i SHBA-së

By | January 3, 2019

Duke gjurmuar e reflektuar në analet dhe kronikat e njohura të kulturës e historisë botërore: Kush ishin e kush janë kultura dhe historia e njohur arabe e myslimane? – Nga AGRON SHABANI

By | November 19, 2018

FBI: Shtohen krimet e urrejtjes në SHBA

By | November 14, 2018

Gjermani: Paragjykime të mëdha ndaj myslimanëve dhe romëve

By | November 7, 2018

Zgjidhen dy myslimanet e para në Kongresin Amerikan

By | November 7, 2018

Perëndimi i kërkon Kinës të mbyllë qendrat e ndalimit të ujgurëve

By | November 6, 2018

Kreu i shtetit shqiptar kundër interesave strategjike të shqiptarëve – Nga GANI MEHMETAJ

By | October 25, 2018

Në Novi Pazar gjendet një varrezë e lashtë e përbashkët me të krishterë dhe myslimanë

By | October 6, 2018

Në vendet e rajonit përgatitje për Kurban Bajramin

By | August 20, 2018

Dy milionë myslimanë pritet të nisin Haxhin javën e ardhshme

By | August 17, 2018

Gjermania: 1 Korrik – Dita kundër racizmit ndaj myslimanëve

By | July 1, 2018

Kësaj radhe duhet thënë jo 600 mijë refugjatëve nga Siria në Shqipëri! – Nga Skënder Karaçica

By | June 25, 2018

Kremtohet Fitër Bajrami

By | June 15, 2018

Një drekë Bajrami e veçantë – In memoriam, SABA HASA – Tregim nga Përparim Hysi

By | June 15, 2018

Nesër Fiter Bajrami, ja kur do të bëhet falja e namazit

By | June 14, 2018

Trump shtron iftarin e parë në Shtëpinë e Bardhë

By | June 7, 2018