VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Nikki Haley

Zëdhënësja e DASH-it konsiderohet e denjë si ambasadore e SHBA-së në OKB

By | November 2, 2018

Vuçiç: Largimi i UNMIK-ut na detyron të mbrojmë njerëzit tanë

By | October 17, 2018

Nikki Haley u largua nga OKB: Çfarë duhet të dimë?

By | October 10, 2018

Nikki Haley largohet si ambasadore në OKB

By | October 9, 2018

Haley: Administrata amerikane flet me një zë për Kosovën

By | September 21, 2018

Trumpi do të kryesojë takimin e liderëve botërorë në KS të OKB-së

By | September 5, 2018

SHBA tërhiqen nga Këshilli i OKB-së për të drejtat e njeriut

By | June 20, 2018

Trumpi takon Guterresin në Shtëpinë e Bardhë

By | May 19, 2018

Aleatët: sulmi ndaj Sirisë i ligjshëm dhe i justifikuar

By | April 15, 2018

Pentagoni: Sulmet në Siri goditën të gjitha objektivat

By | April 14, 2018

Haley: Rusia i ka duart me “gjak të fëmijëve sirianë”

By | April 10, 2018

Uashington: anëtarë të KS, drekë pune me Presidentin Trump

By | January 29, 2018

Kosova zë vend nderi në festën e SHBA – Nga Beqir SINA – New York City

By | January 5, 2018

Haley fton Kosovën dhe jo Shqipërinë

By | December 27, 2017

SHBA shkurton buxhetin në OKB

By | December 25, 2017

Haley organizon pritje për shtetet që votuan kundër rezolutës në OKB

By | December 22, 2017

Haley: SHBA do të mbajë shënim emrat në votimin për Jeruzalemin

By | December 21, 2017

Nikki Haley: Ne po përpiqemi që të gjitha vendet ta njohin Kosovën në OKB

By | December 21, 2017

SHBA: Kryengritësit në Jemen armatosen nga Irani

By | December 15, 2017

SHBA paralajmëron Birmaninë për dhunën në Arakan

By | September 1, 2017

OKB-së i bëhet thirrje për reagim kundër Iranit, pas lëshimit të raketës

By | August 3, 2017

SHBA: “Nuk ka zgjidhje politike për sa kohë që Asadi është në pushtet”

By | April 9, 2017

Haley: Trumpi do të mbështesë veprime të fuqishme kundër Rusisë

By | April 3, 2017

Haley: S’ka diskutim që Rusia u përzie në zgjedhje

By | April 3, 2017