VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Presidenti i Francës

Macron i shkruan Hotit: Dialogu Kosovë-Serbi do të rifillojë në Paris

By | June 10, 2020

Kurti zhvillon bisedë telefonike me presidentin francez Macron

By | April 9, 2020

Letër shkëmbim midis shkrimtarit Ismail Kadare dhe Presidentit të Francës Jacques Chirac më 1998,kohën e konfliktit në Kosovë

By | August 25, 2019

Haradinaj: Nëse s’ka njohje, a duhet që edhe Kosova të armatoset?

By | July 16, 2019

Macron sot në Serbi, temë kryesore dialogu me Kosovën

By | July 15, 2019

Franca e njeh Serbinë si “partnerin e parë në rajon”

By | July 12, 2019

Katedralja Notre Dame përfshihet nga zjarri

By | April 15, 2019

“Ju jeni zonja Macron”, e moshuara ngatërron Angela Merkelin me Brigitten (video)

By | November 12, 2018

Presidenti francez thirrje për krijimin e ushtrisë evropiane

By | November 6, 2018

Edi Rama në një Megaskandal/ 1 milion euro për takimin me Macron

By | May 16, 2018

Macron propozon forcë të përbashkët të mbrojtjes në BE

By | September 26, 2017

Francë: Presidenti i ri në ditën e parë të punës e emëron kryeministrin

By | May 15, 2017

Hollande: Castro për kubanët ishte krenari për kundërshtim të dominimit të jashtëm

By | November 26, 2016

Shtrohet në spital ish-presidenti francez Jacques Chirac

By | September 18, 2016

Hollande: Vendimi i Britanisë për të dalë nga BE-ja nuk mund të anulohet

By | July 1, 2016

Reagime solidarizuese nga e gjithë bota për sulmin terrorist në Stamboll

By | June 29, 2016

Hollande: Vota britanike ka shtruar pyetje për mbarë planetin

By | June 25, 2016

Franca dhe Gjermania e shënojnë përvjetorin e betejës së Verdunit

By | May 29, 2016

Për ta shpëtuar Parisin, duhet mundur ISIS-in – Nga ROGER COHEN, New York Times

By | November 15, 2015