VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Nobel për Paqe

Vdes në moshën 83-vjeçare nobelisti i Paqes, John Hume, artizani i pajtimit në Irlandën e Veriut

By | August 3, 2020

MARTTI AHTISAARI: SERBIA TA NJOHË KOSOVËN OSE TË SHKOJË NË RUSI (Arkiv)

By | July 29, 2020

Dikur ikonë e demokracisë, sot në gjyq për gjenocid

By | December 11, 2019

Më 10 dhjetor 1979 Nënë Terezës iu dorëzua Çmimi Nobel për Paqe

By | December 11, 2019

Mukwege: Në Kosovë përdhunimet janë përdorur si teknikë e spastrimit etnik

By | November 11, 2019

Kryeministri i Etiopisë – fitues i çmimit Nobel për paqe

By | October 11, 2019

Çmimet Nobel: Spekulimet për Gretën dhe dyshen e letërsisë

By | October 3, 2019

Më 3 shkurt 1924 u nda nga jeta presidenti amerikan Woodrow Wilson, mik i madh i shqiptarëve

By | February 3, 2019

Më 4 nëntor 1995 u vra me atentat Itzhak Rabini, udhëheqës i shquar i Izraelit

By | November 4, 2018

Denis Mukwege dhe Nadia Murad – fitues të çmimit Nobel për paqe

By | October 5, 2018

E shenjta shqiptare Nëna e Njerëzimit – Nga Jahja LLUKA

By | August 25, 2018

Ish sekretari i përgjithshëm i OKB-së Kofi Annan, ndërron jetë në moshën 80 vjeçare

By | August 18, 2018

Dy kongresmenë amerikanë e propozuan Natasha Kandiqin për Çmimin Nobel

By | February 1, 2018

Malala Yousafzai vazhdon studimet në Universitetin e Oksfordit

By | August 17, 2017

MARTI AHTISARI: SERBIA TA NJOHË KOSOVËN OSE TË SHKOJË NË RUSI

By | August 4, 2017

Presidenti i Kolumbisë merr çmimin Nobel për Paqe

By | December 10, 2016

Bota ka arritur në një “pikë të rrezikshme”, thotë Gorbachev

By | October 11, 2016

Presidenti kolumbian e fiton Nobelin për Paqe

By | October 7, 2016

Dy emna, dy zane, nji mision: Zbulimi i së vërtetës – Nga SAMI REPISHTI

By | July 26, 2016

Video: Kur nobelisti Wiesel vizitonte shqiptarët në kampin e Çegranit

By | July 5, 2016

Busti i Nënë Terezës vendoset në Pallatin Presidencial të Maltës

By | March 28, 2016

Malala: Sa më shumë që flitet për Islamin dhe kundër të gjithë myslimanëve, më shumë terroristë do të krijohen

By | December 16, 2015

Stacioni Ndërkombëtar i Gjithësisë – Pesëmbëdhjetë vjet në hapësirë

By | November 3, 2015

Çmimin Nobel për Paqe katërshes së dialogut kombëtar të Tunizisë

By | October 9, 2015