VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Gjergj Kastrioti – Skënderbeu

Albin Kurti përkujton 552 vjetorin e Heroit tonë Kombëtar: Skënderbeu krijoi de-facto një shtet të pavarur arbëror

By | January 17, 2020

I financuan fushatën elektorale, Shirak pagëzoi një shesh në Paris me emrin “Skënderbej”. Kush janë dy shqiptarët Lec Shllaku e Isa Ndreu

By | September 27, 2019

“Martirë të Lirisë- Kundër Tiranisë”. ”Beteja e Qerbelasë si Lufta e Termopileve” – Nga Azgan HAKLAJ

By | September 10, 2019

Ja çfarë përmban çdo vëllim i dokumenteve të Skënderbeut! – Nga Gjergj Kristo Frashëri*

By | May 12, 2019

Gjonaj: Kosova duhet të sillet si vend i pavarur

By | February 27, 2019

27 Tetor 2005 – Rezoluta e 522 e Kongresit Amerikan me rastin e 600 vjetorit të lindjes së Heroit tonë Kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu

By | January 18, 2019

Më 17 janar 1468 u nda nga jeta Gjergj Kastrioti Skënderbeu, Hero Kombëtar dhe figura më e shquar në historinë e shqiptarëve

By | January 17, 2019

SHQIPTARËT TË BASHKUAR PËRSËRI NË VATIKAN RRETH GJERGJ KASTRIOTIT SKËNDERBE – Nga Frank Shkreli

By | November 20, 2018

Përfaqësitë shqiptare në Miçigan: Heroi Kombëtar Gjergj Kastrioti – Skënderbeu të shpallet me ligj “AT I KOMBIT SHQIPTAR”

By | October 22, 2018

Më 6 maj 1405 lindi Gjergj Kastrioti Skënderbeu, Hero Kombëtar i shqiptarëve, figura më e shquar në historinë e shqiptarëve

By | May 6, 2017

Christopher R. Hill nderohet si ambasadori i parë në Shqipërinë demokratike

By | October 1, 2016

Atentatet ndaj Panteonit – Nga Skënder Buçpapaj

By | August 28, 2016

Frank Shkreli:Krenari të vizitosh në Romë pallatin ku jetoi Skënderbeu, shpëtimtari i Europës (Foto)

By | August 23, 2016

Rinjohje apo Rikujtesë….?! – Esé nga AGRON SHABANI

By | July 23, 2016

Nishani i jep ‘Gjergj Kastrioti Skënderbeu’ shoqatës ‘Çamëria’

By | July 5, 2016

Ekspozohen letërkëmbimet e Skënderbeut me Muratin II dhe Mehmetin II

By | May 22, 2016

Gravura e pabotuar më parë e dasmës së Skënderbeut

By | January 14, 2016

GJENOCIDI TURKO-OSMAN DHE QËNDRESA SHQIPTARE – Nga KOLEC TRABOINI

By | August 31, 2015

Cilësi deri tani të panjohura të Skënderbeut

By | August 20, 2015