VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Edmond Budina

Deklarata e Metës për shembjen e Teatrit, Budina nga Burreli: Ka një lëvizje të madhe anti- shqiptare, o sot o kurrë të mbrojmë identitetin kulturor

By | May 26, 2020

Gazeta franceze Le Monde: Shkatërrimi i Teatrit Kombëtar në Tiranë, një akt barbar i qeverisë

By | May 25, 2020

“Ne nuk kemi kallashnikovë, por do qëndrojmë”, Edmond Budina thotë “fjalën fundit”: Le të na tërheqin zvarrë, le të na vrasin…

By | May 15, 2020

”Neodiktatura nuk ka për të fituar”, regjisori Edmond Budina: Nuk kam ardhur si mik i Presidentit, por i vihem në krah për Kushtetutën

By | March 2, 2020

Aktori Edmond Budina do të jetë në manifestimin kuq e zi të thirrur nga Presidenti Meta

By | February 28, 2020

Teatri- Aktori Budina, mesazh të fortë politikës: Do t’i shkojmë deri në fund, ju do të dridheni kur…

By | December 30, 2019

Budina: “Ne histerikët e ju të urtët e mafies së betonit”

By | August 14, 2019

Edmond Budina: Janë zhdukur 70 armë të rekuizitave, kallëzim drejtuesve të Teatrit Kombëtar

By | August 11, 2019

Kauzës për mbrojtjen e Teatrit i bashkohen dhe aktoret e shquara Roza Anagnosti dhe Justina Aliaj

By | July 31, 2019

TEATRI – Artistët: Kryeministri na shpalli luftë, luftë do të gjejë

By | July 31, 2019

(Video) Edmond Budina për Zërin e Amerikës: Aktori i shquar italian Michele Placido do të vijë të japë shfaqje – Placido është kundër rrënimit të Teatrit!

By | July 29, 2019

Regjisori Edmond Budina: Ata që duan të prishin Teatrin Kombëtar janë kriminelë: Ka interesa mafioze aty!

By | July 28, 2019

(Video) Edmond Budina prek me fjalët e tij: Mos na tradhtoni!

By | July 26, 2019

Politikanë… Mjaft luajtët Teatër me… Teatrin – Nga ADRIATIK R. DOSTI

By | July 25, 2019

Tërhiqet policia, artistët te Teatri thirrje qytetarëve që të vazhdojnë rezistencën (fotot)

By | July 24, 2019

Zëri i Amerikës: Tiranë, tensione para Teatrit Kombëtar

By | July 24, 2019

Nis boshatisja e Teatrit Kombëtar, aktorëve u ndalohet hyrja. Regjisori Edmond Budina qëndron përballë derës kryesore

By | July 19, 2019

MARIANA E BUKUR GRIS MASKËN E SHËMTUAR TË SEKRETARES SË PARTISË DHE TË TJERËVE… – Nga Mexhit Prençi

By | July 9, 2019

Edmond Budina: Do ta mbrojmë teatrin deri në pikën e fundit të gjakut!

By | October 26, 2018