VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Akademia e Shkencave

Ndarja e çmimeve Oscar shtyhet për prill të 2021-ës

By | June 16, 2020

Arsim Bajrami këshillon Hotin që ta vendosë si prioritet punën e themelimit të Asociacionit

By | June 10, 2020

Akademia e Shkencave analizon dialogun me Serbinë, përcakton vijat e kuqe për fazën finale

By | June 9, 2020

TOLERANCA SI VIRTYT DHE SI VLERË – Nga HAMIT TAKA

By | May 14, 2020

Akademia e Shkencave: Presidenti të ndalë kërcënimet ndaj Gjykatës Speciale, po rrezikohet shteti

By | March 11, 2020

Akademia e Shkencave ripropozon shkrimtarin Ismail Kadare për çmimin Nobel

By | January 28, 2020

Akademia e Shkencave e Shqipërisë letër për Nobelin në Letërsi: Fituesi i papranueshëm, akt i rëndë i dhunimit të vlerave njerëzore

By | October 11, 2019

PRESIDENTËT E SHQIPËRISË NËN HIJEN E FRIKËN E GREQISË – Pse nuk i dhanë e nuk i japin Aristidh Kolës titullin “Nderi i Kombit”? – Nga KOLEC P. TRABOINI

By | July 9, 2019

KOSOVA DEKORON KUNDËRSHTARËT E PAVARËSISË SË SAJ – Nga SHABAN MURATI

By | June 21, 2019

Zgjedhjet në Akademinë e Shkencave, reagon ashpër Fuga: E premte e zezë për shkencën, nuk e njoh rezultatin

By | May 24, 2019

Albumi i Piktorit – AVNI DELVINA: Ja dhe Akademia e Shkencave e zgjidhi problemin e saj

By | May 19, 2019

Skandal: Politika pushton Akademinë e Shkencave me puç institucional – Nga ARTAN FUGA

By | May 18, 2019

Artan Fuga denoncon me fakte e prova: Skandalet financiare të Akademisë së Shkencave të Shqipërisë

By | March 6, 2019

Akademikët i dalin kundër idesë së Thaçit për kufijtë: Plan i vjetër serb, me pasoja shumë të dëmshme

By | February 11, 2019

Zgjedhjet në Akademinë e Shkencave, Fuga: Ejani vëzhgoni katrahurën e 4 shtatorit

By | September 3, 2017

Prishtinë – Akademia e Shkencave shënon sot 100 vjet të jetës së akademik Idriz Ajetit

By | January 27, 2017

Akademia e Maqedonisë: Nënë Tereza nuk është shqiptare

By | September 6, 2016

Shqiptarët në Mal të Zi “definohen si agresorë”

By | May 24, 2016

Nik Gjeloshaj: Fjalori i Malit të Zi fyen shqiptarët (video)

By | May 23, 2016

Grusht anti-institucional në Akademinë e Shkencave planifikuar për më 23 maj! – Nga ARTAN FUGA

By | May 21, 2016

Brenga e Kristo Frashërit – Nga ERJON TASE

By | February 3, 2016

Ndahet nga jeta në moshën 96-vjeçare Akademiku Kristo Frashëri‏

By | February 1, 2016

Akademia e Shkencave, letër Stokholmit: Ja pse Kadare e meriton çmimin Nobel

By | January 22, 2016

City News përgënjeshtron Fevziun dhe syri.net – At Nikolla Marku nuk është dekoruar

By | December 22, 2015