VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Oscar

Ndarja e çmimeve Oscar shtyhet për prill të 2021-ës

By | June 16, 2020

Ndryshon gara për çmimet filmike Oscars

By | April 29, 2020

100 vjet më parë, më 20 janar 1920, lindi regjisori Federico Fellini, fitues i 5 çmimeve Oscar

By | January 20, 2020

Vdes në moshen 86 vjeçare kompozitori i famshëm Michel Legrand

By | January 26, 2019

Aktori Kevin Hart do të udhëheqë ceremoninë e çmimeve Oscar

By | December 5, 2018

Ndahet nga jeta regjisori italian Bernardo Bertolucci, fitues i dy çimeve Oscar

By | November 26, 2018

Tri regjisore të Prishtinës në garë për çmimin Oscar

By | October 26, 2018

Më 17 gusht lindi Sean Penn, hollivudian me shkëlqim të rrallë

By | August 17, 2018

Çmimeve Oscar u shtohet një kategori e re

By | August 9, 2018

Nominimet për Oscar, “The Shape of Water” i nominuar në 13 kategori

By | January 23, 2018

Julianne Moore vishet portokalli kundër dhunës me armë

By | June 4, 2017

Ndarja e çmimeve Oscar, mes gabimesh e qëndrimesh politike

By | February 27, 2017

Ceremonia e 89-të e ndarjes së çmimeve Oscar

By | February 26, 2017

VIDEO/ “Stutterer”, filmi që ia mori nga duart “Shok’ut” Oscarin

By | February 29, 2016

Filmi “Shok” konkurrent dhe pretendent për Oscar (Video)

By | February 24, 2016

Ekipi i filmit ‘’Shok’’ drejt Los Anxhelosit për Çmimet ‘’Oscar’’

By | February 22, 2016

Chris Rock prezanton ceremoninë e 88-të të çmimeve Oscar

By | October 22, 2015

“BABAI” filmi kosovar i përzgjedhur për Oscar

By | September 10, 2015

Divorcohet çifti hollivudian Affleck&Garner

By | July 1, 2015