VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: kryetar i Akademisë

Ndahet nga jeta në ditën e lindjes ish-kreu i Akademisë së Shkencave Gudar Beqiraj

By | May 11, 2020

Më 30 gusht 2014 u nda nga jeta Shaban Demiraj, gjuhëtar, albanolog dhe akademik i njohur, kryetar i Akademisë së Shkencave të Shqipërisë

By | August 30, 2019

Studimet e Prof. Shaban Demirajt ishin fryt i ngulmimit në punë dhe i dashurisë për vendin dhe popullin e vet – Nga Luan Malltezi

By | August 4, 2019

Zbulohet vendimi i fshehtë i 4 anëtarëve të PS në KQZ, si u shkel ligji për Gjinushin

By | June 15, 2019

Telendisja e Akademisë së Shkencave me fytyrë-shpullën Gjinushi – Nga TAULANT DEDJA

By | May 18, 2019

Më 7 shtator 1911 lindi akademiku i shquar shqiptar Aleks Buda

By | September 7, 2018