VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Parlamenti Evropian

Parlamenti Evropian miraton marrëveshjen për Brexit

By | January 29, 2020

Glauk Konjufca nga Brukseli: Kosova së shpejti do ta ketë qeverinë e re

By | January 29, 2020

Christine Lagarde merr mbështetjen e PE-së për të drejtuar Bankën Qendrore Evropiane

By | September 17, 2019

Italiani David Sassoli zgjidhet kryetar i Parlamentit Evropian

By | July 3, 2019

Zëri i Amerikës: Zgjedhjet për Parlamentin Evropian – rritje e liberalëve dhe e së djathtës ekstreme

By | May 27, 2019

BE-ja voton kundër ndryshimit të orës, nga viti 2021 fillon zbatimi

By | March 26, 2019

Evropa kufizon plastikën – Ndalohet shitja e një morie produktesh të përditshme

By | December 30, 2018

Rezoluta e Parlamentit Evropian për Serbinë: Shtetet etnikisht të pastra nuk duhet të jenë qëllim i rajonit

By | November 30, 2018

Parlamenti Evropian kërkon ndalimin e grupeve neo-fashiste dhe neo-naziste në BE

By | October 25, 2018

Parlamenti Evropian projekt për luftë kundër islamofobisë

By | September 26, 2018

Parlamenti Evropian voton pro liberalizimit të vizave për Kosovën

By | September 13, 2018

Parlamenti Evropian dënon persekutimet ruse në Krime

By | October 5, 2017

Rezolutë: Parlamenti Evropian fton pesë vendet BE-së që ta njohin Kosovën

By | June 14, 2017

Parlamenti Evropian miraton liberalizimin e vizave për shtetasit e Ukrainës

By | April 6, 2017

BE: Hapet rruga për liberalizim të vizave për Gjeorgjinë

By | October 5, 2016

Lunacek: Institucionet e Kosovës të japin kompensim për gratë e dhunuara gjatë luftës

By | May 17, 2016

Parlamenti Evropian miraton MSA-në me Kosovën

By | January 21, 2016

Parlamenti Evropian me Rezolutë e quan gjenocid masakrën në Srebrenicë

By | July 9, 2015