VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Dritero Agolli

Dëshirë për heshtje – Poezi nga DRITËRO AGOLLI

By | February 1, 2017

Dritëro Agoli në spital – Bashkëshortja flet për gjendjen e tij shëndetësore

By | January 31, 2017

Si dashuronin shkrimtarët tanë: Nga Kadare, Agolli e deri te Lasgushi dhe Petro Marko

By | January 28, 2017

Pallati kubist 85, ku jeton ati im Dritero Agolli e ku e ka ende shtëpinë e tij Ismail Kadare Nga Elona Agolli

By | January 27, 2017

Dritero Agolli në gjendje të rëndë, ja ç’thotë bashkëshortja e tij

By | January 26, 2017

Babushi im më ndje…

By | January 25, 2017

Dritëro Agolli: Në “Drita” u punësuan ata që iu bënin lajka Kadaresë e Paçramit – Nga DASHNOR KALOÇI

By | November 15, 2016

Moikom Zeqo – Dritëro Agollit: Nuk jam servil

By | November 15, 2016

BALLISTIN SEJFI PROTOPAPA E KISHA MIK NË BOSTON – Nga KOLEC TRABOINI

By | October 29, 2016

“Paska dehur vdekjen ky lugat”, zbulohet poezia e Dritëro Agollit për Berishën

By | October 14, 2016

A do të gënjehet përsëri, Dritëro Agolli?! Nga Andrea Danglli

By | October 14, 2016

Sot i mbush 85 vjet Dritëro Agolli, poet dhe prozator i shquar shqiptar

By | October 12, 2016

Si përplasen për etërit e tyre vajza e Lasgushit dhe vajza e Dritëroit

By | October 11, 2016

Pallati i Kadaresë dhe i Agollit, që i kushtoi 10 vjet burg Maks Velos – Nga Bardha Nergjoni

By | June 27, 2016

“Kadare e Agolli, si ishte marrëdhënia e tyre gjatë diktaturës”

By | April 30, 2016

Letrat anonime: Çfarë i shkruanin udhëheqjes shqiptarët kundër njëri-tjetrit në diktaturë – Nga Alqi Koçiku

By | November 25, 2015

Alida Hisku në pjesën II të intervistës: Deshën të më përdhunonin në Beograd, as Dritëroi s’më mbrojti, kishte frikë

By | October 28, 2015

Dritëro Agolli në 84-vjetorin e lindjes – Nga Prof. ROLAN ZISI

By | October 14, 2015