VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: diktatura komuniste

2020 VITI I AT GJERGJ FISHTES O.F.M. – M U E J S H K U R T 2 0 2 0: K u j t o j m ë … – Nga Fritz RADOVANI

By | January 31, 2020

KLASA POLITIKE E SHQIPËRISË DJE, SOT DHE NESËR – Nga Thanas L. Gjika

By | September 11, 2019

Prill 1990 – Dhurata Sokolin e qëlluan me 5 plumba dhe e lanë të vdiste në shi, mallkimi që ndoqi komandantin e postës kufitare

By | August 13, 2019

SI ZGJEDHJET E VITIT 1945! POR MILIONERI S’KA MORRA… – Nga Fritz RADOVANI

By | July 3, 2019

Flora Selfo: “E pafalshme, komunizmi na vodhi edhe jetën”! – Nga Moza Boletini

By | January 6, 2019

ROSA – Esé nga Mustafa Xhepa

By | November 17, 2018

“Edhe Muret Kanë Veshë”

By | April 8, 2018

“MOS JU RAFTË ME I HARRUE”… KËTA VOTIME!! – Nga Fritz RADOVANI

By | June 30, 2017

Historia e Lek Mirakajt treguar nga Associated Press – Mijëra vuajtën për “mëkatet” e etërve të tyre

By | December 6, 2016

Lexoni dhe mos e harroni këta 40 martirë të vrarë barbarisht na diktatura

By | November 5, 2016

HISTORIA E 40 KLERIKËVE KATOLIKË QË U VRANË NGA KOMUNIZMI – Nga FRITZ RADOVANI

By | October 30, 2016

1946 – KRIMINELËT NË SHQIPNI USHQEHEN VETEM ME GJAK ATDHETARËSH – Nga Fritz RADOVANI

By | October 29, 2016

Një memorial për internimet e diktaturës komuniste shqiptare

By | September 6, 2016

Agim Musta: Një pjesë e madhe e viktimave të diktaturës nuk do të gjenden kurrë

By | August 27, 2016

PO “ÇLIRIMI I TRETË I SHQIPËRISË” KUR DO TË BAHET?! – Nga Fritz RADOVANI

By | August 4, 2016

Fatos Kokoshi – një jetë në burg dhe internim

By | October 16, 2015

ROLAND JAHN – HAPJA E DOSJEVE TË STAS-it MUNDËSOI NDËRRIMIN E ELITAVE POLITIKE E SHOQËRORE

By | June 4, 2015