VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: kancelarja gjermane

Merkel thotë se ka qenë e shënjeshtruar nga hakerët rusë

By | May 13, 2020

Koronavirusi, Merkel jep shembullin e mirë, mban radhë në supermarket. Blen edhe verë italiane

By | March 22, 2020

Merkel propozon krijimin e zonave të sigurta në veri të Sirisë

By | March 3, 2020

Ambasadori gjerman ia dorëzon Kurtit ftesën e Merkelit për takim në Berlin

By | February 8, 2020

Merkel viziton për herë të parë Aushvicin

By | December 6, 2019

DW: Merkel refuzon kërkesën e KE për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë

By | June 7, 2019

Haradinaj: Jemi për marrëveshje me Serbinë që rezulton me njohje në kufijtë ekzistues

By | June 6, 2019

Sonte zgjidhet pasardhësi i Junkerit – Merkel e Macron kanë mospajtime

By | May 28, 2019

Merkel dhe Macron kërkojnë për Kosovën zgjidhje që nuk dëmton rajonin

By | April 29, 2019

Çfarë po ndodh në Samitin e Berlinit, kronika e plotë

By | April 29, 2019

Zëri i Amerikës: Kosova dhe Serbia, në prag të takimit të Berlinit

By | April 28, 2019

Express: Macron dhe Merkel pritet të dalin me propozim konkret për Serbinë dhe Kosovën

By | April 15, 2019

Angela Merkel në Strasburg: Pro idesë së krijimit të ushtrisë europiane

By | November 13, 2018

Kancelarja gjermane Angela Merkel e gatshme të heqë dorë nga drejtimi i CDU-së

By | October 29, 2018

‘Der Spiegel’: Nëse nuk vjen BEja në Ballkanin Perëndimor, atëherë do të shkojnë të rinjtë e rajonit në vendet e BE-së

By | July 14, 2017

Merkel: Të mos mbështetemi përjetësisht te SHBA

By | January 13, 2017

Merkel-Ramës: Keni 5 kushte, por do të vëzhgojmë dhe zgjedhjet

By | November 28, 2016

Kancelarja Merkel do kandidojë për një mandat të katërt

By | November 16, 2016

Merkel: E papranueshme që vende evropiane të refuzojnë refugjatët myslimanë

By | August 29, 2016

Turqia i kërkon Gjermanisë ekstradimin e përkrahësve të Gulenit

By | July 28, 2016

Mynih, 10 të vrarë, përfshirë personin që sulmoi

By | July 23, 2016

Merkeli bisedon me Erdoganin për tensionet mes dy shteteve

By | July 9, 2016

Ndaj Britanisë do të vlejë modeli i marrëdhënieve BE-Norvegji

By | June 28, 2016

Merkeli: BE-ja është mjaft e fuqishme që ti rezistojë Brexitit

By | June 24, 2016