VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Artikujt e autorit : voal.ch

Dokumentet: 15 faktet pse Enver Hoxha është një kriminel lufte – Nga AGRON TUFA dhe ÇELO HOXHA

By | September 2, 2015

Me Zajednicën te dera, e kemi luftën te dera – Nga DILAVER GOXHAJ

By | September 2, 2015

95 vjet më parë – 3 Shtator 1920, Dita e Fitores së Luftës së Vlorës – Nga MSC. ALBERT HABAZAJ-Vlorë

By | September 2, 2015

U përkujtuan viktimat e kampit famëkeq të Tepelenës – Nga GJON KADELI

By | September 2, 2015

Maria Efthimiou – Ndërkohë që po u mësoja greqisht, fëmijët po më mësonin shqip

By | September 2, 2015

Rrëfimi i përkthyesit – Ora 09.00: Fyhreri u shtang pas ultimatumit

By | September 2, 2015

Festivali folklorik në Aarau – priten mbi 60 000 veta (Ilustrime me foto)

By | September 2, 2015

Tonin Tërshana: Nga shtëpia që humba te Sudja, tek shtëpia që më dha sot Bashkia

By | September 2, 2015

Doris Pack: Nuk bëhet fjalë për një histori dashurie Rama-Merkel, ajo ka shumë punë

By | September 2, 2015

Zyrih – I rritet dënimi në 18 vjet vrasësit të Vigan Morinës

By | September 2, 2015

Uji në Groenlandë

By | September 2, 2015

18 shtetas turq rrëmbehen në Bagdad

By | September 2, 2015

Mustafa plotëson kërkesat e Lista Srpska, emëron gjashtë zëvendësministra serbë

By | September 2, 2015

Vizitë e Presidentit të Vatrës në Ambasadën Shqiptare në Uashington DC Nga Merita McCormack*

By | September 2, 2015

Viziton Tiranën shkrimtari antikomunist estonez Juri Lina – Nga BENIAMIN BAKALLI

By | September 2, 2015

Mos i votoni marrveshjet fatkeqe për vendin! – Nga FLORIM ZEQA

By | September 2, 2015

Ndërron jetë akademik Pajazit Nushi – njeriu simbol i dijes dhe i paqes

By | September 2, 2015

Takimet pas prishjes së Kishës – zbardhet biseda Cipras-Janullatos

By | September 2, 2015

SHBA: Fushatë për lirimin e të burgosurave politike

By | September 2, 2015

Kisha e Dhërmiut me arkitekturë katolike, duan ta bëjnë ortodokse – Nga GJERGJ FRASHËRI

By | September 2, 2015

Kapitulli i katërt: Enigma e Yllit pas reve të zeza – Nga QERIM SKËNDERAJ

By | September 2, 2015

Kush tha se kam dy sy – Poezi nga ROLAND GJOZA

By | September 2, 2015

Arratisja e ish-shefit të Trafiqeve, ikën jashtë për të kërkuar azil politik

By | September 2, 2015

Trafiku i drogës Shqipëri-Itali, avioni përdorej që prej 2014-ës (Ilustrim nëpërmjet fotove)

By | September 2, 2015