VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Artikujt e autorit : voal.ch

Tiranë: Reagime të shoqërisë civile mbi raportet e Shqipërisë me BE-në dhe me vendet e rajonit

By | October 19, 2019

Intervista – Mehmeti: Tarifa 100% ndaj mallrave serbe, rrit inflacionin

By | October 19, 2019

Këndi i humorit: Dy miq janë duke biseduar dhe në një moment, njëri pyet tjetrin

By | October 19, 2019

“Kurir”: Njësia Speciale serbe e Jovica Stanishiçit përgjegjëse për masakrën në Reçak

By | October 19, 2019

Del shifra, Albin Kurti thyen rekord, politikani i parë i Kosovës që merr 185 mijë vota në zgjedhje

By | October 19, 2019

Po ç’keni me Macron! Urreni, mallkoni, shani dhe shporrni despotin Edi Rama! Nga Elida Buçpapaj

By | October 19, 2019

Cakaj: Pse Zaev mban përgjegjësi për vendin e tij, ndërsa unë dhe Rama nuk mbajmë përgjegjësi për Shqipërinë

By | October 19, 2019

Parlamenti britanik në seancë të rrallë për votimin jetik të Brexit-it

By | October 19, 2019

FIFA: Mbi 1 miliard shikues ndoqën Kupën e Botës për femra

By | October 19, 2019

Rreth 80 martesa në vit të personave nën moshën 16-vjeçare

By | October 19, 2019

SHBA: Të zhgënjyer nga vendimi i Këshillit Europian

By | October 19, 2019

Më 19 tetor 2000 u nda nga jeta Mahir Domi, akademik i shquar shqiptar

By | October 19, 2019

Më 19 tetor 1997 u nda nga jeta Prof Dr. Ejup Statovci, Rektor i Universitetit të Prishtinës prej vitit 1991 e deri më 1997

By | October 19, 2019

PËRVJETORI I LUMNIMIT: NËNË TEREZA NA KUJTON DASHURINË PËR NJERIUN – Bisedë simbolike me Shën Nënë Terezën

By | October 19, 2019

ME RASTIN E PËRVJETORIT TË LUMNIMIT TË NËNË TEREZËS: PAPA GJON PALI II PËR NËNË TEREZËN

By | October 19, 2019

Më 19 tetor 2003 Papa Gjon Pali II shpalli lumnimin e Nënë Terezës

By | October 19, 2019

Kur dhe pse duhet ta bëni mamografinë – Çfarë duhet të dini para analizave

By | October 19, 2019

FALEMNERËS BABË! – Nga LUMNIKA KACELI

By | October 19, 2019

JUSUF BUXHOVI NË TAKIM ME STUDENTËT NË SHKUP: SHQIPTARËT NUK JANË ARDHACAKË, POR ETNI HISTORIKE NGA ANTIKITETI E DERI TE KOHA JONË…

By | October 19, 2019

Më 19 tetor 1899 lindi shkrimtari nobelist guatemalas Miguel Asturias, autor i romaneve “Zoti President” dhe “Papa jeshil”

By | October 19, 2019

Dhimitër Xhuvani: “Tuneli”, anët e errëta të dënimit të një shkrimtari

By | October 19, 2019

Më 19 tetor 2009 u nda nga jeta shkrimtari i shquar shqiptar Dhimitër Xhuvani

By | October 19, 2019

Rubrika: Cilët janë Miqtë e Shqiptarëve: Stephen B. Kaufman, Njeriu i të gjitha kohëve për të gjithë shqiptarët!

By | October 19, 2019