VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Pëllumb Xhufi

Agron Tufa: Unë fshatari i rritur me ajrin e deklasuar të Korabit, Pëllumb Xhufi qytetar metropoli nga Progonati i Kurveleshit

By | April 28, 2019

Xhufi: Pse jam dakord që Mitrovica e Veriut të jepet në këmbim të Preshevës

By | February 7, 2019

Një replikë me P. Xhufin rreth historisë sonë – Nga ARDIAN NDRECA

By | November 24, 2018

“Drekat në restorante luksoze”, Pëllumb Xhufi: Si Greqia dhe Serbia financojnë media e politikanë shqiptarë-(E PLOTE)

By | October 30, 2018

Ju tregoj persekucionin e egër 45-vjeçar që iu bë Vermoshit nga regjimi komunist – Nga Nikoll Pjetër Hysaj, Michigan

By | September 17, 2018

Simon Mirakaj: Keqardhje për historianët nostalgjikë (video)

By | June 7, 2018

Brukseli nuk ka vend për Pëllumb Xhufat… – Nga Sulejman GJANA

By | April 22, 2018

Debati për Tepelenën, Uran Butka: Xhufin nuk e shqetësuan tortura, dhuna, vdekja e fëmijëve dhe çnderimet e grave

By | April 12, 2018

KË SHQETËSON E VËRTETA MBI “AUSCHWITZ-IN SHQIPTAR” TË TEPELENËS – Nga AGRON TUFA

By | April 9, 2018

Kastriot Dervishi publikon dëshminë për Kampin e Tepelenës: Flinin për tokë grumbull grash, fëmijësh, djemsh e pleqsh

By | April 8, 2018

Prof.Pëllumb Xhufi në rolin e avokatit të djallit! Nga Elida Buçpapaj

By | April 8, 2018

Xhufi replikon me Tufën: Enveri nuk është Hitleri

By | April 7, 2018

AGRON TUFA PËLLUMB XHUFIT: Përgjigje një enveristi me dy emra të pazhbunkerizuar

By | April 7, 2018

Studiuesi Kapri polemikë me Xhufin: Kampi i Tepelenës është çështje e kulturës së kujtesës

By | April 6, 2018

Ish-drejtoresha e Arkivit: Pse Tepelena është Aushvici shqiptar, si vdiqën fëmijët

By | April 6, 2018

Tufa i përgjigjet Xhufit: Kampi i Tepelenës, një Aushvic minus dhomat e gazit dhe krematoriumin

By | April 3, 2018

Dëshmitari i mbijetuar: Enveri do na çonte në Siberi, çfarë ndodhi në kampin e Tepelenës

By | April 3, 2018

Enveristët e vjetër e të rinj po përçajnë paqen sociale – Nga AGRON TUFA*

By | April 2, 2018

Dokumenti i CIA-s: Komandanti i kampit të Tepelenës përdhunonte femrat e bukura

By | April 2, 2018

Simon Mirakaj i përgjigjet Xhufit: Unë kam jetuar në kampin e Tepelenës, ishte burg

By | March 31, 2018

Profesor, këtë herë ke gabuar! Aushvici shqiptar është turpi ynë! – Nga ARMAND PLAKA

By | March 31, 2018

Dervishi publikon dokumentin: I ati i Xhufit anëtar i brigadës 5, u dekorua nga jugosllavët për …

By | March 30, 2018

Xhufi thirrje kryebashkiakut të Tepelenës: Qyteti jo simbol i represionit komunist, mos harro kush jemi

By | March 30, 2018