VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Kadri Hazbiu

“Ja pse ti Kadri, me sovjetikët dhe Mehmetin, krijuat Komplotin e Teme Sejkos”, akuzat e Enverit në Pleniumin e ’82

By | January 9, 2020

Dëshmia e gardianit: Si e ruanim Kadriun të futur në kafaz hekuri në qelinë speciale të Repartit 313-të. Porosia që la Enveri

By | December 27, 2019

“Takimi i fundit me Kadri Hazbiun”, rrëfimi i ish-kryeprokurorit

By | August 19, 2019

“Të burgosurit nuk po shfrytëzohen plotësisht në punë, ndërhyni!”, letra sekrete e Kadri Hazbiut

By | August 6, 2019

Kalo rrëfen prapaskenat: Kush vendosi për eliminimin e Hazbiut. Nga nofka “Masoviku i zi”, tek revolveri që ia lanë për të vrarë veten Mehmet Shehut

By | July 20, 2019

“Frikë se mos e vriste Kadri Hazbiu”, Isuf Kalo rrëfen takimin e Enverit me Ramiz Alinë ditën e vetëvrasjes se Mehmetit

By | July 17, 2019

Beogradi në vitet 1964-1967, çfarë bënte legata shqiptare

By | October 23, 2018

Si trajtoheshin të huajt e burgosur në Shqipëri, urdhri i Kadri Hazbiut…

By | October 2, 2018

Krimet e komunizmit – Kufoma e ushtarakut, tri ditë në mes të Shijakut, për të terrorizuar popullin

By | September 20, 2018

Raporti nga Korça: “Feçori dha urdhër për tërheqje të forcave që ndiqnin bandën e Zenel Kelollit”

By | September 4, 2018

Shkresa e ‘gabuar’ e ministrit Kiço Ngjela që iu zbut zemra për fëmijët e të burgosurve politikë

By | August 15, 2018

Dokumenti “tepër sekret”- Kadri Hazbiu: Gjendje e rëndë, mbi 800 të burgosur të sëmurë, s’kemi ku ti kurojmë

By | July 28, 2018

Raporti sekret – “Veli Llaka është imoral dhe prepotent, ka gruan me biografi të keqe”

By | June 24, 2018

Dokument – Kadri Hazbiu më 1955: “Zëri i Amerikës” po na “shtrembëron luftën nacionalçlirimtare” – Nga Kastriot Dervishi

By | June 23, 2018

Raporti sekret, Kadri Hazbiu: Kush e detyroi Mehmetin të vrasë veten

By | June 22, 2018

Sokol Hoxha: Mehmeti e dinte se Enveri do ta falte, por Ramizi dhe Kadriu…

By | December 12, 2017

Sokol Hoxha: Kujt i duhej vdekja e Hysni Kapos, si qeshte Ramizi, ja dyshimet e Enverit

By | December 11, 2017

Vëllai rrëfen fundin e Mehmet Shehut: U qëllua me armë pasi e helmuan, kush e dha urdhrin

By | December 6, 2017

CIA: Ja si Shehu tentoi të merrte partinë gjatë vizitës së Hoxhës në Moskë, largoi Nexhmije Hoxhën nga sindikata e grave, Hazbiu synonte të emërohej kryeministër

By | October 5, 2017

CIA zbardh mbledhjen e oficerëve të Sigurimit më 1951, ja fjalimet e Shehut dhe Hazbiut, partia e shqetësuar për imoralitetet e agjentëve

By | October 3, 2017

CIA: Ja si Hoxha dërgoi spiunë në Jugosllavi kundër Titos dhe roli i Hazbiut, Mugosha tentativa për rrëzimin e regjimit komunist

By | September 13, 2017

Rrëfimi i mjekut që mori pjesë në ekzekutimin e gjeneralëve: Fjalët e fundit të Hito Çakos

By | August 31, 2017

Zbulohet dokumenti “tepër sekret” i ‘82, Mine Guri: Ja kuadrot e Sigurimit të implikuar në akte imoraliteti

By | August 27, 2017