VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Kisha ortodokse

Gjykata urdhëron Bosnjën të largojë kishën nga prona e një banoreje myslimane

By | October 1, 2019

Si e luftoi Kisha Ortodokse Serbe, Kishën Katolike Shqiptare – Nga GJON MARKU

By | July 23, 2019

Nikollë Shabani: E papranueshme politika uzurpuese e Metropolitanës ortodokse serbe ndaj objekteve fetare katolike autoktone shqiptare në trevën e Anamalitit

By | July 9, 2019

Kishës Ortodokse Serbe i ndalohet të mbajë liturgji në Shas

By | July 7, 2019

Kryepopët serbë, edhe pas 20 vitesh nga Gazimestani, lëshojnë klithma për luftë – Nga Skënder MULLIQI

By | June 28, 2019

Gjukanoviç: Kisha Ortodokse Serbe në Mal të Zi po ruan infrastrukturën e Serbisë së madhe

By | June 10, 2019

Papa Françesku arrin në Bullgari – pritje e ftohtë e Kishës Ortodokse

By | May 5, 2019

Kisha Ortodokse e Shqipërisë mes Rusisë dhe Ukrainës – Nga SHABAN MURATI

By | March 14, 2019

Arrestohet kryepeshkopi i Kishës ukrainase në Krime

By | March 3, 2019

Çmenduria e komunizmit – Me tanke e eksploziv, si u shkatërruan kishat dhe xhamitë

By | January 4, 2019

Për Serbinë fajtor NATO për natalitetin e ulët…! – Nga Skënder Karaçica

By | October 19, 2018

Kisha Ortodokse Ruse ndërpren lidhjet me Patriarkanën e Konstandinopojës

By | October 16, 2018

“Newsweek”: Serbia ka punuar në heshtje për një shkëmbim territoresh me Kosovën

By | August 9, 2018

1967, lufta kundër fesë edhe me tanke e topa

By | June 22, 2018

DASH: Liritë fetare me shumë probleme në Kosovë

By | May 29, 2018

Bartolomeu nis pavarësimin e kishës ukrainase nga kisha ruse – Nga SHABAN MURATI

By | April 30, 2018

Zyrtare – Patriarku i Moskës sot në Shqipëri, axhenda e takimeve

By | April 28, 2018

Kryepeshkopi Anastas: Pse pasuesi im do të jetë një shqiptar

By | December 22, 2017

Rexhepi: Bashkësia Fetare Islame të ketë status të barabartë me Kishën Ortodokse maqedonase

By | June 25, 2017

Më 17 prill 1937 – njohja kanonike e Autoqefalisë së Kishës Orthodhokse të Shqipërisë nga Patriarkana Ekumenike, në Stamboll

By | April 17, 2017

Kisha, mes legalizimit dhe “rrënimit” – Nga Florim Zeqa

By | September 22, 2016

Dokument: Çka thoshte ish-presidenti Rugova për kishën tek UP

By | September 20, 2016

Shkatërrimi në heshtje i objekteve të trashëgimisë ortodokse shqiptare – Nga Arben LLALLA

By | April 6, 2016

Pëllumb Xhufi: Kisha ortodokse në protektorat antishqiptar – s’u bë e gjallë as Ministrja Kumbaro që kumton vetëm “suksese” të paralajmëruara

By | August 23, 2015