VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: ZYRIH

George Flyod, protesta në Zyrih

By | June 1, 2020

Më 2050 Zvicra do të ketë 2 milionë banorë më shumë, rritja kryesisht nga emigracioni

By | May 28, 2020

Stuhia Sabine arriti edhe në Zvicër, vështirëson qarkullimin e mjeteve tokësore dhe ajrore

By | February 10, 2020

Zyrih: Kisha merr çmimin Diellor Evropian 2019

By | November 17, 2019

Asnjëherë kaq shumë të rinj dhe femra sa tani në Këshillin Kombëtar Zviceran

By | October 21, 2019

Më 12 gusht 1905 lindi teologu i shquar zviceran Hans Urs von Balthasar

By | August 12, 2019

Qipro – Kërcënim me bombë në aeroplanin e një kompanie zvicerane

By | July 14, 2019

Zvicra ishte sot e veshur në purpur: Qindra mijë protestuan për të kërkuar “një shoqëri reale të bazuar në barazinë gjinore”

By | June 14, 2019

LIDHJA E ARSIMTARËVE DHE PRINDËRVE SHQIPTARË «NAIM FRASHËRI « NË ZVICËR NË PËRFUNDIM TË VITIT SHKOLLOR – Nga Nexhmije Mehmetaj

By | June 10, 2019

Carl Spitteler i vetmi zviceran që mori çmimin Nobel për letërsi

By | May 7, 2019

Tragjike në Zvicër, shqiptari gjendet i vdekur në rrotat e trenit

By | May 1, 2019

7 MARSI SI SHENJË KULTURORE NË EPOKËN E SOTME – Nga Nexhmije Mehmetaj

By | March 11, 2019

Vendosen rregulla të reja për azilin në gjithë Zvicrën

By | March 1, 2019

Zvicra ka sistemin e tretë më të mirë universitar në botë

By | February 27, 2019

Rrëzohet autobusi në Zyrih, dy shqiptarë mes 44 të plagosurve

By | December 16, 2018

Ushtria amerikane dhe Pentagoni gjithnjë e më shumë financojnë Universitetet Politeknike në Zyrih dhe Lozanë

By | November 24, 2018

Përsëri së bashku për të mësuar gjuhën amtare shqipe – Nga NEXHMIJE MEHMETAJ

By | October 9, 2018

Sergio Romano nuk është i befasuar nga prania e spiunëve rusë në Zvicër

By | September 17, 2018

Tjetër talent shqiptar në Zvicër, njihuni me 19-vjeçarin që u bë pjesë e formacionit të javës

By | July 24, 2018

Anatomia e trurit të njerëzve është e ndryshme ashtu si gjurmet e gishtërinjve

By | July 11, 2018

Më 6 qershor 1875 lindi shkrimtari gjerman Thomas Mann, një kolos i letërsisë së të gjitha kohërave

By | June 6, 2018

Në Zyrih përurohet megabateria – do të shërbejë për të stabilizuar rrjetin elektrik midis Lisbonës dhe Stambollit

By | May 15, 2018

Formula E – Zyrihu gati për garën e parë të makinave elektrike

By | April 11, 2018