VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Ahmet Davutoglu

Ish-kryeministri turk formon parti për ta sfiduar Erdoganin

By | December 12, 2019

Sputnik anulon programin, pas intervistës me kritikun e Erdoganit

By | July 30, 2019

‘Njeriu i milionave’ vjen në krye të Qeverisë turke

By | May 22, 2016

Arsyet prapa dorëheqjes së kryeministrit Davutoglu

By | May 7, 2016

Turqia mbron marrëveshjen me BE-në gjatë vizitës së Merkelit

By | April 24, 2016

Davutoglu dhe Merkel vizitojnë kampin e refugjatëve në Gaziantep

By | April 23, 2016

Shpërthim në Ankara, 5 të vdekur dhe 10 të plagosur

By | February 18, 2016

Bisedime Biden-Erdogan pas akuzave për autoritet absolut në Turqi

By | January 23, 2016

Davutoglui në Serbi për potencialet, mekanizmat dhe projektet për investimet turke

By | December 28, 2015

Davutoglu: Kriza siriane nuk është mes Rusisë dhe NATO-s

By | December 1, 2015

Merkel – Davutoglusë: Çdo shtet ka të drejtë të mbrojë territorin e tij

By | November 25, 2015

Davutoglu merr mandatin për formimin e qeverisë

By | November 17, 2015

Davutoglu: Turqia do të zhvillojë sistemin e raketave me rreze të gjatë

By | November 16, 2015

Erdogan: Bota të respektojë fitoren e AKP-së

By | November 2, 2015

Turqia konfirmon sulmet ndaj kurdëve në Siri

By | October 27, 2015

Davutoglu: Droni i rrëzuar në hapësirën ajrore turke është i prodhimit rus

By | October 19, 2015

Turqia kritikon SHBA-në për armatosje të kurdëve

By | October 14, 2015

Zgjedhjet në Turqi më 1 nëntor

By | August 26, 2015

SHBA mbështet fushatën turke kundër ISIS, PKK

By | July 27, 2015

Operacion i gjerë antiterror në Turqi, 251 të arrestuar

By | July 24, 2015

Srebrenicë: Shënohet 20-vjetori i masakrës më mizore, që prej Holokaustit

By | July 11, 2015