VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Shkodra

Zonja e randë Shkodër – Shkodra eshte nje mundesi strategjike .. .. ( Pergjigje e nje artikulli shkruar keto dite ne nje gazete ne –Itali) Nga Merita Bekteshi Urbano

By | December 16, 2019

PD e Shkodrës i kujton Jozefina Topallit: E promovoje Valdrinin për hatër të babait, mikut tënd

By | August 14, 2019

Zbulohet gazeta e parë e Shqipërisë ‘Iskodra’

By | November 18, 2018

DITËT E MBRAME TË TURQISË NË SHKODËR ASE RRETHIM I QYTETIT 1912-1913 – Nga ÁT JUSTIN RROTA, OFM*

By | October 29, 2018

Shkodër: Mbledhje e jashtëzakonshme e opozitës për të denoncuar krimin

By | September 3, 2018

Trupi i pajetë i Florenc Beqirajt mbërrin në aeroportin e Rinasit

By | December 28, 2017

Shkodra e periudhës së lavdishme – Nga Gani MEHMETAJ

By | December 6, 2017

Shkodra asht pengesa e fundit për rivendosjen e diktaturës – Nga Jozef Martini

By | August 31, 2017

DISKRIMINIMI I PARAGJYKUAR I QARKUT TË SHKODRËS, NJË REALITET I DHIMBSHËM – Nga ROMEO GURAKUQI

By | August 1, 2017

Genti, mbreti i fundit i Ilirisë

By | July 16, 2017

E rrallë – Shkollat në Ulqin dhe Shqipëri që nga viti 1258, ja të dhënat e reja që sjellin studiuesit

By | July 16, 2017

Jozefina Topalli e mprehi shpatën edhe një herë për situatën – Nga Elida Buçpapaj

By | June 28, 2017

Blihen zgjedhjet në Shkodër, ja kush u jep 10.000 lekë qytetarëve për çdo votë

By | June 18, 2017

BIÇIKLETA E PARË NË SHQIPËRI NGA KONSULLI SUEDEZ NË SHKODËR – Nga SKËNDER TEMALI, shkrimtar

By | June 15, 2017

MAKE SHKODRA GREAT AGAIN! – Nga ROMEO GURAKUQI

By | June 6, 2017

Lavdia dhe tragjedia e pianistit të madh shkodran Tonin Guraziu

By | March 7, 2017

SHKOLLA SHQIPTARE “PA DYER’ E DRITARE” – Nga Fritz RADOVANI: Pjesa V

By | March 7, 2017

Lumnimet e martirëve, atmosferë pritjeje në Shkodër

By | November 4, 2016

Historia e floririt të Sulë Domit në Elbasan

By | May 23, 2016

Shkodra në mëngjese – Poezi nga ERNEST KOLIQI

By | May 20, 2016

Aty si tash para se me ardhë fiset – Poezi nga MARTIN CAMAJ

By | February 15, 2016

Historia e ushtarit te fundit dhe çlirimi i Shkodrës më 20 Nëntor 1944 Nga Merita Bekteshi URBANO

By | November 28, 2015

DY LULE – Poezi nga LAZËR SHANTOJA

By | August 12, 2015

Shko, dallëndyshe – Poezi nga FILIP SHIROKA

By | July 18, 2015