VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: refugjatë

PËRRALLË E TREGUAR ME ZË TË ULËT – Poezi nga TEODOR KEKO

By | August 20, 2019

Guterres: Mbi 70 milionë të zhvendosur, një shifër marramendëse

By | June 20, 2019

Venezuelën e kanë braktisur 3.4 milionë venezuelas

By | February 23, 2019

Erdogan: “Turqia nuk është më në gjendje të përballet me një valë të re të refugjatëve”

By | February 20, 2019

Rrëfimi i rrallë, çfarë thoshte Mid’hat Frashëri në 1946: Komunizmi, ja çfarë e pret Shqipërinë!

By | November 13, 2018

Karvani me emigrantë lëviz drejt Qytetit të Meksikos

By | November 6, 2018

Hungaria do t’i dhurojë Malit të Zi tel me gjemba për kufirin me Shqipërinë

By | July 3, 2018

Kësaj radhe duhet thënë jo 600 mijë refugjatëve nga Siria në Shqipëri! – Nga Skënder Karaçica

By | June 25, 2018

Ish refugjatja nga Kosova, histori suksesi në Amerikë (video)

By | June 22, 2018

Numri i të zhvendosurve me forcë në botë arrin në 68.5 milionë

By | June 20, 2018

Turqi: Mbyten në det nëntë refugjatë, përfshirë fëmijë

By | June 3, 2018

SHBA: Mbi një milion emigrantë me arsim universitar bëjnë punë që kërkojnë nivel të ulët kualifikimi

By | December 17, 2017

Rreth 500 refugjatë në Serbi po jetojnë nën qiell të hapur

By | December 15, 2017

Trumpi kufizon numrin e refugjatëve në 45 mijë për vitin 2018

By | September 30, 2017

Merkel: Partia nacionaliste, pa ndikim në politikën e jashtme

By | September 25, 2017

Dita Botërore e Refugjatëve: Mbi 65 milionë njerëz të zhvendosur

By | June 20, 2017

Erdogani dhe Merkeli bisedojnë për zhvillimet në Siri, Irak dhe Detin Egje

By | February 2, 2017

Kremlini reagon i përmbajtur ndaj planit amerikan për “Zona të Sigurta” në Siri

By | January 26, 2017

Gjermani, 921 sulme ndaj shtëpive të refugjatëve

By | December 29, 2016

Përmbyten dy anije me refugjatë në Mesdhe, 239 të vdekur

By | November 3, 2016

Arta Dobroshi bashkon jetën e saj në film si refugjate dhe njeri i lirë

By | June 20, 2016

Papa Françesku në Lesbos: Refugjatët janë njerëz, jo numra

By | April 16, 2016

Mbyten 3 refugjatë në Gjevgjeli, shpëtohen 23 të tjerë

By | March 14, 2016