VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Nobel

Ismail Kadare: Letra anonime më groteske në Akademinë e Nobelit

By | September 20, 2016

Ndërron jetë Imre Kertesz, shkrimtar nobelist, i mbijetuar i Aushvicit

By | March 31, 2016

‘Nobeli’, Pasternaku, Shollohovi dhe Kadareja – Nga Skifter Këlliçi

By | February 2, 2016

Shtëpia e Kadaresë – shpallet shtëpi muzé (video)

By | September 27, 2015

Laura Mersini Houghton – Shkencëtarja shqiptare pas aprovimit të teorisë për universin, pretendente për “Nobel”

By | September 19, 2015

Hiri i Gabriel Garcia Marquezit do të pushojë në Kolumbi

By | August 12, 2015

11 GJËRAT QË NUK I DINI DHE DUHET T’I DINI PËR GABRIEL GARCIA MARQUEZ

By | July 23, 2015

555 VJET UNIVERSITETI I BAZELIT MË I VJETRI NË ZVICËR

By | July 9, 2015