VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Doktor Zhivago

Më 30 maj 1960 u nda nga jeta shkrimtari nobelist sovjetik Boris Pasternak

By | May 30, 2019

Më 10 shkurt 1890 lindi Boris Pasternak, shkrimtar nobelist sovjetik

By | February 10, 2019

‘Nobeli’, Pasternaku, Shollohovi dhe Kadareja – Nga Skifter Këlliçi

By | February 2, 2016

KINEMA: NDËRRON JETË OMAR SHARIF

By | July 10, 2015