VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: presidenti amerikan

Presidenti Trump emëron diplomatin John Sullivan për postin e ambasadorit në Rusi

By | October 12, 2019

Jep dorëheqjen sekretari amerikan i Sigurisë kombëtare

By | October 12, 2019

Presidenti Trump përshëndet vendimin e OBT

By | October 3, 2019

Presidenti Trump sugjeron arrestimin e kongresmenit demokrat për “tradhti”

By | September 30, 2019

Presidenti Trump i kërkoi Ukrainës të hetonte kundërshtarin Biden (video)

By | September 25, 2019

Publikohen detajet e bisedës mes Trumpit dhe Zelenskiyt

By | September 25, 2019

Trump: “E ardhmja nuk u përket globalistëve por patriotëve”

By | September 25, 2019

Presidenti Trump mohon të ketë gabuar në bisedën me homologun ukrainas

By | September 22, 2019

Ministri i Jashtëm i Ukrainës: Trump nuk i ka bërë presion Zelenskiyt

By | September 22, 2019

Vuçiç e pranon që është mërzitur pas shkarkimit të John Bolton nga Trump

By | September 15, 2019

Presidenti Trump shkarkon Këshilltarin e Sigurisë Kombëtare: “Nuk isha dakord me shumë nga sugjerimet e tij”

By | September 10, 2019

Udhëheqësit e G-7-ës gati për përballjen me Presidetin Trump

By | August 23, 2019

Reagon Groenlanda: Nuk jemi në treg për shitje

By | August 16, 2019

Presidenti Trump përballë protestave në El Paso dhe Dejton

By | August 8, 2019

Anulohet një takim i zyrtarëve të lartë britanikë dhe amerikanë

By | July 10, 2019

Thellohen përplasjet diplomatike mes SHBA-së dhe Britanisë së Madhe

By | July 9, 2019

Presidenti Trump “shaka” me presidentin Putin: Mos u përzieni në zgjedhje

By | June 28, 2019

Presidenti Trump thotë se udhëheq garën me demokratët, anketat tregojnë ndryshe

By | June 18, 2019

Trump: Lufta nënkupton fundin e Iranit

By | May 20, 2019

Presidenti Trump në kufi: “sistemi i emigracionit nuk mban më”

By | April 6, 2019

Trumpi propozon buxhet rekord prej 4.7 trilionë dollarë

By | March 12, 2019

Trumpi pranon dështimin e politikave amerikane në Siri dhe Irak

By | March 3, 2019

Heather Nauert tërhiqet nga shqyrtimi i ofertës për ambasadore në OKB

By | February 17, 2019

Fuqitë kryesore të BE-së mekanizëm për anashkalimin e sanksioneve të SHBA-ve ndaj Iranit

By | January 31, 2019