VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Lugina e Preshevës

Shqiptarët në Serbi kërkojnë të drejta të njëjta me ato të serbëve të Kosovës

By | July 17, 2018

Shqiptarët e Luginës kërkojnë të drejta të njëjta me serbët e veriut të Kosovës (Dokumenti)

By | July 14, 2018

Më 1 dhe 2 mars 1992 u mbajt referendumi i Luginës së Preshevës për bashkim me Kosovën

By | March 2, 2017

Musliu: Pranojmë t’i ndërrojmë territoret me Serbinë, por pa Ujmanin e Mitrovicën

By | January 29, 2017

Edhe një 14-vjeçar nga Presheva viktimë e sulmit në Mynih, terroristi gjerman u merr jetën 4 shqiptarëve

By | July 24, 2016

Kosovë – organizohet manifestimi për Festën e Abetares

By | May 17, 2016

UDHËTIMI DHE MADHËSHTIA SHPIRTËRORE ME POEZINË NË LIQENIN FIERZË-KOMAN – Reportazh nga SEJDI BERISHA

By | May 17, 2016

Intervista – Kamberi: Po rrezikohet bërthama shqiptare në Bujanoc

By | April 15, 2016

Nishani takim me nxënës e mësues nga Lugina e Preshevës

By | April 10, 2016

Shqiptarët po e braktisin nga dita në ditë Luginën e Preshevës

By | September 20, 2015

Lugina e Preshevës në protestë kundër diskriminimit nga Serbia

By | September 18, 2015

Radio Evropa e Lirë: Lugina e Preshevës insiston në Asociacion

By | September 11, 2015

Pushtimi i tokës prej refugjatëve – po kthehet emergjencë humanitare

By | August 24, 2015

Lugina e Preshevës e mbushur me refugjatë, kamp edhe në Miratoc

By | August 23, 2015

Jonus Musliu: Lugina e Preshevës mund të kërkojë autonomi e bashkim me Kosovën

By | August 23, 2015

Ç’po bën Prishtina për kthimin e shqiptarëve në Preshevë? – Nga PETRIT HALITI

By | June 29, 2015