VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: kroacia

Studimi dhe kuptimi i përgjithshëm i politikës dhe diplomacisë aktuale në Kroaci – Nga AGRON SHABANI

By | May 1, 2020

Vendi më i ri anëtar, Kroacia kryeson nga sot presidencën e BE-së

By | January 1, 2020

Kroacia bisedon me Suedinë dhe SHBA-në për blerjen e aeroplanëve luftarakë

By | May 23, 2019

“Rusi 2018”, shumica e futbolldashësve presin që Kroacia të bëhet kampione e botës

By | July 15, 2018

Kupa e Botës: Kroacia dhe Anglia vendosin finalistin e dytë

By | July 11, 2018

(Video dhe foto) Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarović festoi fitoren e Kroacisë me Rusinë në ndeshjen për çerekfinalen e Botërorit2018

By | July 8, 2018

Kroacia në gjysmëfinale, rusët i japin fund aventurës në Botëror

By | July 7, 2018

Tifozët kroatë çmendin serbët, festojnë me shqiponjë fitoren kundër Danimarkës

By | July 2, 2018

Gjenerali kroat, Ante Gotovina bën shqiponjën pas fitores të Zvicrës me Serbinë

By | June 25, 2018

Kroacia në dritën e 26 vjetorit të pavarësisë së saj shtetrore, nacionale dhe politike – Nga Agron Shabani

By | January 18, 2018

Arrestohet biznesmeni më i pasur i Kroacisë

By | November 9, 2017

Kontroll importeve, acarohen marrëdhëniet Serbi-Kroaci

By | August 3, 2017

Kroaci, prezantohet modeli Tesla, makina moderne elektrike

By | April 15, 2017

Serbia çdo vit po e “humb” nga një qytet, Kosova me shtim më të madh të popullsisë

By | January 20, 2017

Armatoset Kroacia. Kërkon avionë suedezë, ose koreanojugorë

By | December 29, 2016

Kosova pret Kroacinë në ndeshjen e radhës

By | September 6, 2016

Kroacia feston pavarësinë, tensione fjalësh me Serbinë

By | August 5, 2016

Kroacia bllokon rrugën e Serbisë drejt BE-së

By | June 30, 2016

Hap jo i lehtë – 25 vjet pas njohjes së Kroacisë dhe Sllovenisë nga Gjermania

By | June 25, 2016

Kroacia e bllokon sërish integrimin e Serbisë në BE

By | May 4, 2016

Danimarka lodhet nga “Bosi Cigan”, krimineli më famëkeq nga Kroacia – Nga Jorgen Samso, BIRN

By | October 27, 2015