VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Florian Vlashi

Konstelacionet Shqiptare, diktatori Edi Rama dhe Liria! Nga Elida Buçpapaj

By | February 25, 2020

Konstelacionet Shqiptare, diktatori Edi Rama dhe Liria! Nga Elida Buçpapaj

By | February 24, 2020

Violinisti i shquar Florian Vlashi organizon në Spanjë koncert në ndihmë të familjeve në Durrës të prekura nga tërmeti

By | December 6, 2019

Familja Vlashi në kuartet – Katër instrumentistët e familjes së Florian Vlashit, së bashku në Bienalen 2019 Nga Gëzim Kabashi

By | August 5, 2019

(Video) Edicioni i dytë i MIK nën patronazhin e Inva Mulës,yllit shqiptar me famë botërore të belkantos

By | July 11, 2019

Jeta me violinë ! Rrëfim i violinistit të shquar Florian Vlashi Intervistoi Metila Dervishi

By | May 2, 2019

Florian Vlashi magjeps me violinën e restauruar të shek. XVIII të kompozitorit spanjoll Andres Gaos Nga Gëzim Kabashi

By | April 5, 2019

Violinisti virtuoz shqiptar Florian Vlashi ose protagonisti brilant i harkut dhe kulturës shqiptare në Europë dhe botë

By | February 16, 2019

Violinisti i shquar Florian Vlashi shpreh dhimbjen për Kozma Larën dhe plejadën e gjithë Artistëve që kanë ikur duke na lënë Artin e madh si tatuazh !

By | January 20, 2019

ARTI I VIOLINËS NË SHQIPËRI Nga Florian Vlashi

By | November 11, 2018

Një vepër kushtuar Florian Vlashit, premierë botërore në koncertin e violinistit në Madrid

By | October 14, 2018

Florian Vlashi: Pianistja Khatia Buniatishvilli dhe djaloshi nga Polonia

By | July 21, 2018

Jetë të gjatë për ‘Nderin e Kombit’ Gjergj Vlashi në 90 vjetorin e lindjes!

By | July 21, 2018