VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Barack Obama

Katër muaj burg shtetasit amerikan për foton Rama – Obama

By | October 1, 2019

Vdes veterani më i vjetër amerikan i Luftës së Dytë Botërore

By | December 28, 2018

Obama si “Babagjyshi”, dhurata për fëmijët e sëmurë (fotoreportazh)

By | December 20, 2018

Paketa të dyshimta dërguar ish-sekretares së shtetit Clinton, ish-presidentit Obama, redaksisë së CNN në Nju Jork

By | October 24, 2018

SHBA: Celularët do të testohen me mesazhe “alarmi” nga administrata e Trumpit

By | September 16, 2018

Uashington, shërbesë përkujtimore për senatorin John McCain

By | September 2, 2018

Liderët botërorë nderojnë senatorin McCain

By | August 26, 2018

Trump: Obama është fajtor pse Rusia ka aneksuar Krimenë

By | June 15, 2018

Portretët e Michelle dhe Barack Obama në galerinë Kombëtare në Washington

By | February 18, 2018

Presidenti Trump anulon vizitën në Londër

By | January 12, 2018

Presidenti Obama: ‘Ballkanizimi i shoqërisë’: Ja pse duhet ta lexoni këtë mesazh

By | December 27, 2017

Hetohet marrëveshja e Obamës me kompaninë ruse të uraniumit

By | October 25, 2017

SHBA: Pesë ish-presidentët morën pjesë në një koncert humanitar

By | October 22, 2017

Bush, Obama flasin kundër ndasive politike në SHBA

By | October 20, 2017

SHBA: Pesë ish-presidentë në koncertin për ndihmë të viktimave të uraganit

By | October 5, 2017

Trumpi anulon “procesin e normalizimit” me Kubën

By | June 17, 2017

Ish-presidenti Obama paralajmërim kundër ksenofobisë

By | May 25, 2017

Obama e kishte paralajmëruar Trumpin për Mike Flynn dhe Korenë Veriore

By | May 8, 2017

Dy zyrtarë të administratës Obama do të dëshmojnë për “ndërhyrjen ruse” në zgjedhje

By | May 7, 2017

Votohet projektligji që shfuqizon Obamacare

By | May 5, 2017

Ish-këshilltarja e Obamës nuk dëshmon për “ndërhyrjen ruse” në zgjedhje

By | May 4, 2017

Dhoma e Përfaqësuesve kërkon prova mbi akuzat e Presidentit Trump ndaj ish Presidentit Obama

By | March 12, 2017

Vëllai xheloz i publikon certifikatën keniane të lindjes Barack Obamës

By | March 10, 2017

FBI: Të refuzohen pretendimet e Trumpit për Obamën

By | March 6, 2017