VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: ushtri

DPA – Haradinaj përsëri kundër Thaçit: Retorika për ndryshim kufijsh e rrezikshme (intervista)

By | December 15, 2018

Ceremoni festive në FSK

By | December 14, 2018

Forcohet prania e KFOR-it në veri të Mitrovicës

By | December 14, 2018

SHBA rikonfirmon mbështetjen menjëherë pas votimit për Ushtrinë e Kosovës

By | December 14, 2018

Radio Evropa e Lirë: Kuvendi miraton formimin e Ushtrisë së Kosovës

By | December 14, 2018

Votohet Projektligji për Forcën e Sigurisë së Kosovës

By | December 14, 2018

Votohet Projektligji për Ministrinë e Mbrojtjes

By | December 14, 2018

FSK-ja nis sot rrugëtimin drejt shndërrimit në Ushtri

By | December 14, 2018

Annen: Gjermania nuk e vë në dyshim të drejtën e Kosovës për Ushtri të rregullt

By | December 14, 2018

Vuçiq serbëve: Mos u bëni pjesë e ushtrisë së Kosovës

By | October 30, 2018

Ministri Rrustem Berisha: Së paku edhe 200 serbë do të jenë në Ushtrinë e Kosovës

By | May 1, 2018

Buxheti për FSK-në 51 milionë euro në vit, kur të bëhet ushtri shtohen 5 milionë

By | March 18, 2017

Delawie: Për ushtrinë Thaçi e Veseli nuk janë koordinuar me SHBA

By | March 15, 2017

Thaçi: Serbia ka plan për ndarjen e Kosovës, për aneksimin e pjesës veriore, sikurse Rusia Krimenë

By | March 14, 2017

Analisti ushtarak serb: Ushtria e Kosovës do të ishte element që përmbyll shtetësinë

By | March 11, 2017

Qeveria: Kosova ta ketë ushtrinë në bashkërenditje me SHBA-në e NATO-n

By | March 9, 2017

Thaçi: Kthim prapa nuk ka, FSK bëhet ushtri

By | March 8, 2017

NATO dhe SHBA reagojnë për procesin e transformimit të FSK-së

By | March 8, 2017

Ja si mund ta ketë Kosova ushtrinë e saj edhe pa pëlqimin e serbëve

By | March 6, 2017

OKB, Përplasje mes përfaqësuesve të Kosovës dhe Serbisë (video)

By | February 27, 2017

Basha rrit tonet: E kemi ushtrinë për të varrosur republikën e krimit

By | February 26, 2017

“Blic” i Beogradit: Kosova së shpejti bëhet me ushtri

By | February 17, 2017

Sot opozita rekomandon ndryshimin e Ligjit për FSK-në

By | February 14, 2017

Shteti Helen të mos ndërmarrë asnjë masë ndëshkuese ndaj 7 të rinjve rekrutë me origjinë shqiptare – po shteti shqiptar ku është?! Nga Elida Buçpapaj

By | January 24, 2017