VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Greg Delawie

Marrëveshja finale me Serbinë nuk do të përfshijë lëvizje të kufijve

By | August 29, 2018

Delawie: Ka kufizime se çka do të pranojmë si marrëveshje Kosovë-Serbi

By | August 17, 2018

Debate rreth ideve për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë – Serbi

By | July 25, 2018

Delawie: S’kam folur për çështje territoresh, injoroni lajmet e pavërteta

By | July 20, 2018

Haradinaj e përsërit: S’mund ta ndal Delawien, por ndarja e Kosovës është luftë

By | July 20, 2018

Kosovë: Diplomatët amerikanë reagojnë ndaj incidentit të së hënës në Klinë

By | May 29, 2018

Federata Evropiane e Karatesë heton moslejimin e sportistëve të Kosovës në Serbi

By | May 12, 2018

Kosovë, përfundon stërvitja e FSK “Shqiponja 6”

By | May 11, 2018

Delawie komenton dëbimin e shtetasve turq: Sundimi i ligjit është jetik

By | March 30, 2018

Edhe një përpjekje për ratifikimin e Demarkacionit

By | February 23, 2018

Delawie dhe Apostolova marrin premtimet e LDK-së për votën pro-Demarkacionit

By | February 21, 2018

Ambasadori Delawie i dënon kërcënimet kundër pjesëtarëve serbë të FSK-së

By | February 21, 2018

SHBA-të nuk përkrahin shkëmbimin e territoreve, kërkojnë zgjidhje kreative

By | February 19, 2018

Delawie: Kosova e Serbia të arrijnë urgjent marrëveshje përfundimtare

By | February 15, 2018

Pasojat e nismës për shfuqizimin e Gjykatës së Posaçme në Kosovë

By | January 31, 2018

Delawie: Populli i Kosovës nuk e mbështet shfuqizimin e Speciales

By | January 31, 2018

Intervista – Anton Quni: Kemi dy mundësi, Specialen ose izolimin e vendit

By | January 20, 2018

Nasim Haradinaj e quan “palaço” ambasadorin Delawie, reagon Ramush Haradinaj

By | January 18, 2018

Nënshkrimet e ‘pavlefshme’ të deputetëve për shfuqizimin e Ligjit për Specialen

By | January 18, 2018

Trysnitë ndërkombëtare zmbrapsin sërish nismën për Specialen

By | January 17, 2018

Delawie: Pasoja të rënda për ata që mbështesin shfuqizimin e Gjykatës së Posaçme

By | January 17, 2018

Ambasadori Delawie: Shfuqizimi i Speciales po bëhet në mënyrë të fshehtë

By | January 4, 2018

Kosova dhe SHBA nënshkruan memorandum bashkëpunimi në luftën kundër IS-it

By | December 28, 2017

Vazhdojnë diskutimet rreth nismës për shfuqizimin e Gjykatës së Posaçme

By | December 23, 2017