VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: shkrimtari

Jusuf Buxhovi: Emancipimi shpirtëror fuqi kundër çdo murtaje e të keqeje! – Intelektuali në kohë të liga shfaqet drejtues, udhëheqëse e madje edhe luftëtar!

By | December 9, 2018

Ndërroi jetë në Nju Jork shkrimtari i dënuar nga diktatura Makensen Bungo

By | September 16, 2018

Më 9 shtator 1908 lindi shkrimtari i shquar italian Cesare Pavese

By | September 9, 2018

Neglizhenca që e çoi buzë vdekjes, flet Fatos Kongoli: Mendova Eutanazinë

By | August 16, 2018

Më 30 korrik 2018 u nda nga jeta gazetari dhe shkrimtari Ragip Sylaj

By | August 1, 2018

Pjetër Arbnori, njeriu i lartë i kujtimeve të bukura – Nga Skënder Buçpapaj

By | July 21, 2018

Arti i të shkruarit (2) Respekti për fjalën – Esé nga SULEJMAN MATO

By | April 30, 2018

Gjendja shëndetësore e shkrimtarit Fatos Kongoli, flet shefi i kirurgjisë!

By | March 2, 2018

ARSHI PIPA: ME RASTIN E 20-VJETORIT TË VDEKJES – Nga Frank Shkreli

By | July 28, 2017

IKU DRITËRORI – Poezi nga ALBERT HABAZAJ

By | February 4, 2017

Në Kanada ndërron jetë Mensur Raifi, shkrimtar, kritik, profesor universitar

By | January 12, 2017

Ndahet nga jeta Ramiz Kelmendi, shkrimtar i shquar shqiptar

By | January 12, 2017

Ndahet nga jeta në moshën 80-vjeçare shkrimtari Teodor Laço

By | October 15, 2016

Më 4 gusht 1926 lindi shkrimtari i shquar Kasem Trebeshina

By | August 4, 2016

“SHKËLQIM I TRISHTUAR”, MEMORIAL LËVIZËS PËR HISTORINË E DUKATIT – Nga Eqrem CANAJ, kritik, shkrimtar

By | June 29, 2016

NË DITËLINDJEN E KOLEGUT E MIKUT TONË BARDHYL XHAMA… Skicë nga Murat Gecaj

By | June 14, 2016

Një komedi e shpëlarë grekoevropiane që s’dihet se kur do t’i ulet sipari – Nga Prof. dr. ESHREF YMERI

By | July 15, 2015