VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Historiani

Telegram ngushëllimi i Shoqatës së Intelektualëve Shqiptarë “Trojet e Arbrit “me rastin e ndarjes nga jeta të studiuesit të vyer dr.sc. Riza Sadiku

By | March 13, 2019

Jusuf Buxhovi: Emancipimi shpirtëror fuqi kundër çdo murtaje e të keqeje! – Intelektuali në kohë të liga shfaqet drejtues, udhëheqëse e madje edhe luftëtar!

By | December 9, 2018

Historiani francez: Marrëveshja Kosovë-Serbi arrihet në nëntor

By | August 19, 2018

Ndërroi jetë në moshën 91 vjeçare Historiani i shquar RASIM BEBO

By | December 12, 2017

Në Bajram Curri ekspozita me fotografi të Robert Pichlerit, historian, antropolog i mirënjohur austriak

By | July 14, 2017

Intervista – Kasmi: Zbulime në arkivin e Berlinit – 14 muajt e Gjermanisë naziste në Shqipëri, sekretet që nuk dini

By | May 12, 2017

Përballë barbarisë nuk ka parti – Nga DR. ARDIAN MUHAJ

By | November 2, 2016

Ndërron jetë historiani dhe akademiku Zef Mirdita

By | April 4, 2016