VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: referendumi

Kërkesa e kahmotshme e Katalonias për pavarësi në dokumentet osmane

By | October 13, 2017

Spanjë: Demonstrata pro-unitetit spanjoll

By | October 8, 2017

Bankat braktisin Katalonian nga shkaku i paqëndrueshmërisë politike

By | October 7, 2017

Spanjë: Janë marrë në pyetje dy zyrtarë policorë të Katalonias

By | October 6, 2017

Katalonja sot shpall Pavarësinë, pret njohjen nga Kosova

By | October 4, 2017

KF Barcelona vazhdon mbështetjen për pavarësinë e Katalonjës

By | October 3, 2017

Pique shpërthen në lot: “Nëse më shohin si problem, jam gati të lë Spanjën”

By | October 2, 2017

Katalonia “fitoi të drejtën për pavarësi”

By | October 2, 2017

Dhjetëra të plagosur nga ndërhyrja kundër referendumit në Katalonjë

By | October 1, 2017

Përplasje në Katalonia: Policia thyen xhamin dhe hyn me forcë në qendrën e votimit, përleshen me votuesit

By | October 1, 2017

Iran: Stërvitje ushtarake para referendumit kurd për pavarësi

By | September 24, 2017

Barcelonë, dhjetëra mijëra katalonas në protestë

By | September 22, 2017

Presidenti i Katalonjës akuzon Spanjën për totalitarizëm

By | September 20, 2017

Katalonia drejt referendumit për pavarësi nga Spanja

By | September 7, 2017

Katalonja: Pavarësi e menjëhershme në rast fitoreje në referendum

By | July 4, 2017

Porto-Riko: Votim për tu bërë shtet i SHBA-ve në referendumin joobligues

By | June 12, 2017

Basha: Jemi 600 mijë në këtë shesh, ky është referendum për Republikën e Re

By | May 13, 2017

Referendumi në Turqi, neootomanizëm apo rritje e autokratëve në Ballkan?

By | April 18, 2017

Erdogani nis strategjinë për Turqinë pas fitores në referendum

By | April 17, 2017

Referendumi në Osetinë Jugore për bashkim me Rusinë mbahet pas prillit

By | March 24, 2017

Erdogani – turqve: Bëni pesë fëmijë, jo tre. Ju jeni e ardhmja e Europës

By | March 18, 2017

SHBA: Në përvjetorin e referendumit, dënohet aneksimi i Krimesë nga Rusia

By | March 16, 2017

Më 1 dhe 2 mars 1992 u mbajt referendumi i Luginës së Preshevës për bashkim me Kosovën

By | March 2, 2017