VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Koçi Xoxe

“Koçi Xoxe e thirri në zyrë dhe rrotullonte revolverin”, dëshmia rrënqethëse e gjeneralit: Si ekzekutuam dhe groposëm dajën e Mirush Kabashit dhe Mark Toçin

By | January 25, 2020

Telegrami për Koçi Xoxen: 50 matjanë kërkojnë faljen e Xhemal Vatës, por ai meriton vdekjen!

By | March 25, 2019

LETRA e 1943- Koçi Xoxe: Ballin po e ndjekim ta shfarosim, hiç luftë me gjermanët

By | November 22, 2018

Telegrami ditën e masakrës – Spiro Pano: Pushkatuam 6 klerikë në Shkodër, por ata po mbajnë…

By | August 17, 2018

Dokument – Lajmi që xhindosi Koçi Xoxen: “Mark Gjon Markaj me 50 burra u fut në fshat e iku pa e kap…”

By | August 10, 2018

Stalini akuza Titos mbi tentativat për aneksimin e Shqipërisë

By | May 7, 2018

Zbardhen bisedat mes Hoxhës e Hrushovit, lideri sovjetik dënoi pushkatimin e Liri Gegës, ja porositë për marrëdhëniet me Titon

By | February 6, 2018

“Nesër vij me Titon, përgatisni këto parrulla” – Historiani publikon telegramin e Enver Hoxhës nga Beogradi

By | January 17, 2018

CIA zbardh përplasjen e Hoxhës me deputetët për Xoxen, ja letra që i dërguan dhe si i shpëtuan arrestimit, Moska po përdorte Titon kundër Shqipërisë

By | October 19, 2017

Eleminimi i deputetëve ishte rrethi i tetë i goditjes dhe shkatërrimit të shoqërisë shqiptare paraekzistuese – Nga ROMEO GURAKUQI

By | October 10, 2017

CIA: Hoxha spastroi mbështetësit jugosllavë në PPSH me urdhër të Moskës, ja si u arrestuan Beqir Balluku dhe Pandi Kristo

By | August 18, 2017

CIA: Ja plani i Titos për të sulmuar Shqipërinë më 1949, Koçi Xoxe kishte rolin kryesor, si Enver Hoxha nisi të shtypte organizatat kundër regjimit

By | August 15, 2017

CIA: Ja urdhrat e prerë që Moska i dha Enver Hoxhës, Koçi Xoxe dhe Pandeli Kristo të parët që e pësuan, Tito doli në mbrojtje të Shqipërisë më 1952

By | August 13, 2017

Dokumentet e CIA, ja si Koçi Xoxe u fsheh në malet e Çermenikës pas përplasjeve me Enver Hoxhën, komunistët angazhuan huliganë grekë për të mbajtur regjimin, emrat e agjentëve që u rekrutuan nga amerikanët

By | August 4, 2017

ÇFARË PËRMBAN ALBUMI ‘TERRORI KOMUNIST NË SHQIPËRI’

By | May 8, 2017

Letra për Koçi Xoxen më 1945: “Grekët po projektojnë aneksimin e Himarës” (dokument)

By | November 26, 2016

NJË EDITORIAL ‘REVOLUCIONAR’ I MYZAFER PIPËS MË 1944 – Nga ARMAND PLAKA

By | September 30, 2016

PËRVJETORI I MARTIRIZIMIT TË AVOKATIT MUZAFER PIPA – Nga Frank Shkreli

By | September 29, 2016

LËVIZJA ANTIKOMUNISTE E POSTRIBËS 9 SHTATOR 1946 – Nga Fritz RADOVANI

By | September 7, 2016

Themeluesit e PKSH: Koço Tashko, Pilo Peristeri, Koçi Xoxe, Sotir Vullkani, Qemal Stafa, Vasil Shanto, Kristo Themelko, Tuk Jakova, Sadik Premtja, Anastas Lula, Ramadan Çitaku dhe Sinan Hasani, Miladin PopoviçI, Dushan Mugosha

By | September 1, 2016

Si i eliminoi Enveri të gjithë themeluesit e Partisë Komuniste – Nga Dashnor Kaloçi

By | August 31, 2016

Përplasje me Mehmet Shehun, më tha trockist – Nga Prof. ARBEN PUTO*

By | October 16, 2015

Jugosllavët kërkuan nga britanikët të lirojnë Koçi Xoxen nga burgu për të rrëzuar Enver Hoxhën

By | September 28, 2015