VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Burgu i Spaçit

Rrëfen Bedri Çoku: Klithmat e nëndheshme që tronditën Shqipërinë. Si u pushkatuan në kampin e Spaçit; Koprenca, Kokomani dhe Lezha

By | June 21, 2019

(Video) Guximtarët e Qafë Barit, Lekë Mirakaj: Dëshmoj revoltën e 22 majit ‘84 – Observatori i Kujtesës Nga Admirina Peçi

By | April 25, 2019

Angjelin Dabërdaku/ Burgu i Spaçit ishte shkatërrues

By | December 17, 2018

Burgu i Spaçit, burg politik i sigurisë së lartë gjatë diktaturës komuniste në Shqipëri

By | May 21, 2018

Me gazetarët e BBC në dokumentarin për të zhdukurit nga komunizmi! Nga Mimoza Dajçi

By | February 17, 2018

21 Maj 1973 – Revolta e Burgut të Spaçit – Si u shkrinë me gëlqere eshtrat e 400 ish të burgosurve politikë Nga Agim Musta

By | May 16, 2017

Tani të gjithë mund të shohin çfarë ka ndodhur në Burgun e Spaçit ! – Por linku nuk hapet!

By | May 24, 2016

Nga Agim Musta – Revolta e Spaçit, si u shkrinë me gëlqere të pashuar eshtrat e 400 të burgosurve politikë

By | March 13, 2016

Sherif Merdani shokon në “Opinion”. Agim Krajka na spiunonte tek i Sigurimit të Shtetit – ja si e kishte pseudonimin

By | November 26, 2015

Burgu i Spaçit hyn në listën e Fondit Botëror të Monumenteve

By | October 21, 2015

Fondi Botëror i Monumenteve: Edhe Burgu i Spaçit rrezikon të shkatërrohet

By | October 15, 2015

Instituti për Krimet e Komunizmit: Burgu i Spaçit të kthehet në muzé

By | September 13, 2015