VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Tuk Jakova

Dokument – Tuk Jakova më 1950: Hiqni nga puna gjithë armiqtë e regjimit, edhe ata në dyqane e kooperativa

By | September 10, 2018

Hallallashtisja… – Nga Bedri Spahiu

By | April 21, 2018

Vdekja e Tuk Jakovës, flet e bija: Mamaja na thoshte se…

By | February 23, 2018

Zbulohet raporti sekret: Ja të dhënat e agjentëve që përgjonin Tuk Jakovën dhe Bedri Spahiun

By | January 29, 2018

CIA: Ja si Hrushovi më 1962 nisi goditjet ndaj Shqipërisë, përmirësoi marrëdhëniet me Beogradin dhe bëri për vete të gjitha shtetet e tjera komuniste

By | November 17, 2017

CIA: Ja kushtet që SHBA i vuri Hoxhës për të njohur regjimin, italianët dyshime se BRSS inskenoi sulmin në ambasadën në Tiranë

By | October 20, 2017

CIA zbardh fjalimin e Tuk Jakovës në Kongresin e Partisë Komuniste, si u infiltruan në të ballistët me zogistët dhe kërcënimet e Titos ndaj Hoxhës

By | October 19, 2017

CIA zbardh tentativën për vrasjen e ministrit sovjetik, ja si Hoxha urdhëroi ekzekutimin e 30 personave dhe arrestimin e Tuk Jakovës

By | September 7, 2017

CIA zbardh rivalitetin mes Hoxhës dhe Shehut, ja pse Spiro Koleka u bë nënkryeministër dhe si u shkarkua Tuk Jakova, diktatori emëroi në poste të besuarit e tij

By | August 8, 2017

Përplasja me Mehmet Shehun më ’51, si nisi goditja ndaj Tuk Jakovës

By | May 23, 2017

Dokument – Përplasja e Enverit me Tuk Jakovën: “Komunistët shkojnë me gratë e njeri- tjetrit”

By | March 5, 2017

LËVIZJA ANTIKOMUNISTE E POSTRIBËS 9 SHTATOR 1946 – Nga Fritz RADOVANI

By | September 7, 2016

Si i eliminoi Enveri të gjithë themeluesit e Partisë Komuniste – Nga Dashnor Kaloçi

By | August 31, 2016