VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Rudy Giuliani

Zoti Ruben Diaz Jr., Kryetari i Bashkisë të Bronx nderon shqiptaro-amerikanin Z.Esad A. Rizai për merita të veçanta Nga Elida Buçpapaj

By | February 21, 2020

Parnas: Presidenti ishte në dijeni të lëvizjeve të Giulianit

By | January 16, 2020

Giuliani, gati të dëshmojë në gjyqin ndaj Presidentit Trump

By | January 2, 2020

Dëshmia e Ambasadorit Sondland: Giuliani i vendosi parakushte Ukrainës

By | November 21, 2019

Hetime federale ndaj Rudy Giulianit, avokatit të Presidentit Trump

By | November 15, 2019

NYT: Rudy Giuliani nën hetim

By | October 12, 2019

Avokatit të presidentit, Giuliani, i kërkohet të dorëzojë dokumente

By | October 1, 2019

Rudi Giuliani dhe hetimi për shkarkimin e Presidentit Trump

By | September 28, 2019

Rudy Giuliani, Avokati i Presidentit Trump, Senatori Joseph Lieberman, Sekretari Tom Ridge në konferencën e muxhahedinëve 30 km larg Tiranës

By | July 14, 2019

Avokati i Trumpit anulon vizitën në Ukrainë

By | May 11, 2019

Giuliani: Bisedimet e Presidentit për projektin në Moskë, vazhduan përgjatë 2016-ës

By | January 20, 2019

Trumpi frikësohet nga “grackat për dëshmi të rreme” në hetimet e Muellerit

By | August 21, 2018

Trumpi vazhdon sulmet ndaj hetimeve të prokurorit të posaçëm Robert Mueller

By | July 31, 2018

Aleatët e Trumpit thonë se “fundi i regjimit në Iran” është afër

By | July 1, 2018

Giuliani këshillon presidentin të mos japë falje presidenciale

By | June 17, 2018

Giuliani: Prokurorët mund t’i ngrenë kurth Presidentit Trump

By | May 27, 2018

Problemet ligjore të Presidentit Trump

By | May 6, 2018

Giuliani pohon: Presidenti ka patur dijeni për pagesën ndaj aktores

By | May 3, 2018

Trumpi ia ka kthyer paratë avokatit që ka paguar aktoren pornografike

By | May 3, 2018

Rudy Giuliani mbështeti NATO-n në Kosovë dhe vrasjet e shqiptarëve nga Millosheviqi, i krahasonte me Holokaustin

By | November 17, 2016

Lidhjet e Giulianit me Serbinë

By | November 17, 2016

Trump tashmë në telashe: Republikanët i dalin kundër

By | August 4, 2016