VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: zgjedhjet amerikane

Trump, Pompeo takohen me ministrin e jashtëm rus Lavrov

By | December 11, 2019

Presidenti Trump “shaka” me presidentin Putin: Mos u përzieni në zgjedhje

By | June 28, 2019

Avokati i Trumpit anulon vizitën në Ukrainë

By | May 11, 2019

Mueller i shkruan prokurorit Barr: Nuk e publikove thelbin e hetimit tim

By | May 1, 2019

Presidenti Trump sulmon mediat për mbulimin e hetimit të ndërhyrjes ruse

By | March 26, 2019

Ligjvënësit kërkojnë publikimin e raportit të Prokurorit Mueller

By | March 23, 2019

SHBA, ish avokati i Presidentit Trump pranon fajësinë

By | November 29, 2018

Shtëpia e Bardhë: Hetimet e Muellerit do të vazhdojnë

By | November 9, 2018

SHBA: Senatorët paraqesin projekt-ligjin për sanksione të reja ndaj Rusisë

By | August 2, 2018

Trumpi pranon përfundimin e zbulimit amerikan për ndërhyrjen ruse

By | July 17, 2018

Hetimi ndaj Cambridge Analytica, shqiptarët ndër personat e nënkontraktuar nga rusët për të fshehur gjurmët

By | May 17, 2018

Oprah Winfrey mendon të kandidojë për në Shtëpinë e Bardhë

By | January 8, 2018

Sessions thotë se, përkundër kritikave të Trumpit, nuk tërhiqet

By | July 28, 2017

Sessions: akuzat për bashkëpunim me rusët, “gënjeshtra të neveritshme”

By | June 14, 2017

Putin ndërhyri në zgjedhjet amerikane (dhe disa të dhëna interesante)

By | January 7, 2017

Pirateria kibernetike ruse, temë e nxehtë në Uashington

By | January 2, 2017

Ligjvënësit e akuzojnë Rusinë për ndërhyrje në zgjedhjet në SHBA

By | September 23, 2016