VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: regjimi komunist

Raporti për Shqipërinë – Qeveria amerikane më 1954: Janë zhdukur 16 mijë shqiptarë. Ja abuzimet, ka ministra e deputetë në kampet e përqëndrimit

By | August 30, 2017

Kalaja e Ali Pashës si kamp përqendrimi nga regjimi komunist – Ja torturat çnjerëzore

By | August 30, 2017

Nga internimi deri te salla e parlamentit, flet deputeti i Tropojës: Ja njohjet e mia me Berishën dhe Bashën, qëndrimi ndaj Ramës

By | August 23, 2017

Emrat – Ja 118 shqiptarët që u ndalohej hyrja “gjallë a vdekur” në Shqipëri më 1991 – Nga Kastriot Dervishi*

By | July 6, 2017

Rrëfime që vlejnë për gjithëkohën – Esé nga Përparim Hysi

By | June 7, 2017

Klerikët myslimanë të burgosur e vrarë nga regjimi komunist

By | May 18, 2017

Ja cilët janë 63 martirët e klerit katolik që u vranë nga komunistët – Nga KASTRIOT DERVISHI*

By | November 6, 2016

Intervista – Masakra mbi Ballin – Nipi i 5 të pushkatuarve: Pse padita Mehmet Shehun

By | October 29, 2016

(Video)Vlahutin rrëfen historinë e dhimbshme të familjes: Gjyshja varrosi djalin 17 vjeçar

By | October 25, 2016

Kadri Hazbiu raport Enver Hoxhës: ‘Selman Rizën ia çuam Titos si kriminel lufte, na e ktheu si shovinist’

By | May 25, 2016

Histori shqiptare: krimet e diktaturës: Si u bashkuan babë e bir pas 40 vjetësh Nga Ahmet Zani

By | May 24, 2016

PAFAJËSI E MERITUAR, REFLEKTIM I MUNGUAR I DREJTËSISË SHQIPTARE – Nga ARTUR VREKAJ

By | May 1, 2016

Papa Françesku autorizoi botimin e dekretit që shpall 38 martirët, viktima të komunizmit në Shqipëri

By | April 27, 2016

Historia e hidhur e ish-të përndjekurve politikë në Shqipëri – rrëfime dhe statistika

By | April 24, 2016